overfm.gr | Champions League | Επιβλητική Σπόρτινγκ νίκησε 0-3 την Άιντραχτ μέσα στην Γερμανία

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας έπαιξε το ποδόσφαιρο της και κέρδισε με το επιβλητικό 0-3 την Άιντραχτ μέσα στην Φρανκφούρτη.

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας κοίταξε στα μάτια την κάτοχο του UEFA Europa League και την κέρδισε με το εμφατικό 0-3 μέσα στην Γερμανία.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να μπαίνουν εξίσου καλά. Η Σπόρτινγκ προσπάθησε να παίξει περισσότερο με την μπάλα στα πόδια της, ενώ η Άιντραχτ αρκέστηκε στις αντεπιθέσεις. Βέβαια η ομάδα η οποία είχε τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ ήταν η Άιντραχτ με 4 έναντι τις μίας που είχαν οι φιλοξενούμενοι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σπόρτινγκ Λισαβόνας μπήκε ακόμα καλύτερη και αυτό ήταν εμφανές αφού οι συνεργασίες ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές της έβγαιναν πιο εύκολα. Οι ποδοσφαιριστές του Ρούμπεν Αμορίμ είδαν αποτέλεσμα αφού μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Μάρκους Έντουαρντς, ο οποίος ολοκλήρωσε μία όμορφη ομαδική ενέργεια. Δύο λεπτά αργότερα ο Άγγλος προσπάθησε να σκοράρει ξανά, όμως η μπάλα κατέληξε στον Τρινκάο, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα. Οι Γερμανοί δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και έτσι στο 82ο λεπτό ήταν η σειρά του Νούνο Σάντος να σκοράρει και να κάνει το 0-3.