overfm.gr | Super League 2 | Επισκοπή – Χανιά 1-1: Χωρίς νικητή το Κρητικό ντέρμπι

Η Επισκοπή ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1 ενάντια στα Χανιά στο Κρητικό ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2.

Τον πρώτο της βαθμό πήρε η ομάδα της Επισκοπής, αφού στο παιχνίδι με αντίπαλο τα Χανιά στο πλαίσιο της Σούπερ Λιγκ 2 οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1.  Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 69ο λεπτό του αγώνα με τον Βασιλόγιαννη, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση χάρη στο τέρμα του Νικοκυράκη ένα μόλις λεπτό αργότερα!

Με αυτό τον τρόπο η γηπεδούχος Επισκοπή ξεκόλλησε από το μηδέν στην βαθμολογία, από την πλευρά τους τα Χανιά έφτασαν τους πέντε πόντους και την 1οη θέση της βαθμολογίας. Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό ήταν άλλο ένα Κρητικό ντέρμπι, καθώς τη φετινή περίοδο στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής αγωνίζονται πέντε ομάδες από το νησί!

Οι συνθέσεις:

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Μπαρμπόσα, Γκονσάλβες, Πολυχρόνης, Ντεμέτριους, Έμποχ, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης, Ταρσίσιο.

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Βάρκας, Πατάπης, Ζιούλης, Παντεκίδης, Κογιέτε, Παναγιωτούδης, Βασιλακάκης, Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς.Ν