overfm.gr | Super League 2 | Επισκοπή- ΑΕΚ Β’ 1-3 – Διπλό για την Ένωση με πρωταγωνιστή τον Γιούση

Η ΑΕΚ Β’ έφυγε με το διπλό από τον Ρέθυμνο με τον Χρήστο Γιούση να σκοράρει δύο φορές και να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής

Η ομάδα της ΑΕΚ Β’ συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της Super League 2. Αυτή τη φορά, η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα κέρδισε με 1-3 στο Ρέθυμνο την Επισκοπή. Απόλυτος πρωταγωνιστής ήταν ο Χρήστος Γιούσης. Ο 23 χρονος εξτρέμ σκόραρε δις και γενικά με την παρουσία του βοήθησε στην Ένωση να συνεχίσει τα θετικά αποτελέσματα των τελευταίων καιρών.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ. Η ΑΕΚ Β’ είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο μέρος, όμως της έλειψε η τελική πάσα. Από την άλλη η Επισκοπή αδυνατούσε να φτάσει με αξιώσεις μπροστά στα καρέ του Θεοχάρη.

Στο δεύτερο μέρος η Ένωση μπήκε φουριόζα. Στο 48′ λεπτό ο Γιούσης επιχείρησε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καλογεράκη για το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο νεαρός εξτρέμ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα.

Η Επισκοπή μείωσε προσωρινά με τον Νοικοκυράκη στο 60′, όμως οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα, με τον Χριστόπουλο στο 90′ να σφραγίζει τη νίκη και να διαμορφώνει το τελικό 1-3.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Καραγιάννης (19′ Σταθόπουλος), Τσάβος, Εμπόι, Νταρζίσιο, Σουμπασάκης (60′ Σκόνδρας), Νοικοκυράκης, Πολυχρόνης, Τριντάντε

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Παρράς (91′ Αρβανίτης), Ραντόνια (71’Σταμούλης), Κορνέζος, Γιαννούτσος, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης (91′ Κορομηλάς), Τζούντα Γκαρσία (86′ Μπούσης), Μιτάι, Κοσίδης (71′ Χριστόπουλος)