overfm.gr | Euroleague | Επέστρεψε στην δράση ο Γουάιλερ Μπαμπ

Ο Γουάιλερ Μπαμπ έλειψε από την αγωνιστική δράση για πάνω από 4 μήνες. Επανέκαμψε στη φιλική αναμέτρηση των Βαυαρών με τη Βερόνα.

Τέσσερις μήνες απουσίας από την αγωνιστική δράση είναι αρκετοί. Ο Μπαμπ επέστρεψε στα παρκέ με τη φανέλα της Μπαγερν, ξεπερνώντας τον τραυματισμό που είχε.

Συγκεκριμένα, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε της Ιταλικής Βερόνα, σε φιλική αναμέτρηση, με τον Μπαμπ να πατά παρκέ έπειτα από 133 ημέρες. Η επιστροφή του Μπαμπ στη δράση, συνδυάστηκε με νίκη, έστω και σε φιλική αναμέτρηση.

Η ομάδα της Ευρωλίγκας, έκανε ειδική μνεία στο γεγονός, μέσα από τα social media. Παράλληλα είχε  το ίδιο θέμα με ξεχωριστή δημοσίευση στην επίσημη ιστοσελίδα της.

Η εξέλιξη του αγώνα

Όσον την αναμέτρηση αυτή καθαυτή, η Μπάγερν είχε ένα εύκολο απόγευμα, επικρατώντας με σκορ 89-66. Οι Ιταλοί της Βερόνα, δε μπόρεσαν να αντισταθούν απέναντι στην ποιότητα των Γερμανών.

Συγκεκριμένα, ο Όμπστ με τρία τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο, εξασφάλισε το προβάδισμα της Μπάγερν. Στη συνέχεια, το ημίχρονο έληξε με σκορ 43-26, το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 21-15 και το τέταρτο, με σκορ 20-17.