overfm.gr | Super League 1 | Επέστρεψε στα σαλόνια της Super League ο Λεβαδειακός! [vid]

Ο Λεβαδειακός επέστρεψε και με τη… βούλα στην Super League 1, καθώς πέρασε τη Βέροια σε διπλά παιχνίδια στα μπαράζ ανόδου.

Ο Λεβαδειακός επέστρεψε στα σαλόνια της Super League 1.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν και στα δύο ματς της Βέροιας με 1-0 και ανέβηκε στην μεγάλη κατηγορία.

Πρωταθλητής στο Νότιο όμιλο ο Λεβαδειακός, υπερπρωταθλητής στην δεύτερη κατηγορία.

To ματς

Το ματς ξεκίνησε με… όρεξη για τις δύο ομάδες. Μία κεφαλιά του Μαραγκού στο 5′ και ένα σουτ του Γιακουμάκη στο 8ο λεπτό ξεκίνησαν το ματς.

Ο Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα σκόραρε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και διασφάλισε τη δεύτερη νίκη των Βοιωτών απέναντι στη «Βασίλισσα του Βορρά». H Βέροια πλέον θα παίξει απέναντι στη Λαμία σε διπλούς αγώνες (22 και 29/5) για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Να σημειωθεί πως μετά το γκολ του Μπαρμπόσα υπήρξαν επεισόδια μεταξύ των παικτών, μπήκαν στο γήπεδο οπαδοί της γηπεδούχου. Εκεί, ο Πεταυράκης της Βέροιας βρέθηκε στο έδαφος από χτύπημα, για να αποχωρήσει λίγο αργότερα σε φορεία και με κολάρο. Ο αγώνας διακόπηκε προσωρινά για δέκα λεπτά και, πλέον, ο Λεβαδειακός κινδυνεύει με τιμωρία.

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Τζημόπουλος, Μπαχανάκ, Βήχος (63’ Παναγιώτου), Νίλι (63’ Συμελίδης), Μεχία, Χάμοντ (79’ Λιάγκας), Πολέττο, Μουτίνιο (57’ Βρακάς), Μυτίδης (57’ Μπαρμπόσα).

Βέροια (Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλος, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Σκόνδρας (25΄Δημόπουλος), Μαραγκός, Οικονόμου (75’ Κάτσε), Μούργος, Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης, Φοφανά (69’ Πόζογλου), Πασάς.