overfm.gr | Serie A | Έμπολι-Ρόμα: Επιστροφή στις νίκες με υπογραφή Έιμπραχαμ (vid)

Η Ρόμα νίκησε με 2-1 την Έμπολι στο Στάδιο Κάρλο Καστελάνι για την 6η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος και φιγουράρει στην 5η θέση και στο -1 από την κορυφή.

Οι «Ρωμαίοι »ταξίδεψαν λίγο πιο πάνω και έπαιξαν με την Έμπολι για την 6η αγωνιστική της Serie A. Είχαν ηττηθεί με κάτω τα χέρια από την Ουντινέζε (4-0) και έτσι κατάφεραν να γλυκάνουν λιγο τους οπαδούς και να είναι μια ανάσα πριν τη κορυφή.

Η ομάδα του Μουρίνιο και περσινή πρωταθλήτρια στο Κόνφερενς, βρέθηκε να ανοίξει το σκορ και το κατάφερε με τον Ντιμπάλα στο 17΄να αξιοποιεί τη πάσα και με βολίδα να ανοίγει το σκορ.

Η χαρά δε κράτησε πολύ καθώς στο 44′ πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, οι «Ατζούρι» ισοφάρισαν σε 1-1 και έστειλαν τις 2 ομάδες στα αποδυτήρια.

Όλα όμως αλλάξαν καθώς στο 71ο λεπτό ο Έιμπραχαμ έκανε από κοντά το 2-1 το οποίο το σκορ δεν άλλαξε καθόλου και παράμεινε μέχρι το τέλος όταν είχαμε το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Η Ρόμα είναι στην 4η θέση και στο -1 από την Νάπολι και την επόμενη αγωνιστική φιλοξενεί στο «Ολίμπικο» την Αταλάντα τη Κυριακή.