overfm.gr | Super League 1 | Εμφατική επιστροφή στις νίκες για τους Αρκάδες [vids]

Σπουδαία επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα Τρίπολης, με τους Αρκάδες να επικρατούν άνετα του Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με 2-0.

Με συνοπτικές… διαδικασίες καθάρισαν οι Αρκάδες τον Βόλο εκτός έδρας!

Πιο συγκεκριμένα, ο Αστέρας Τρίπολης ήταν θεαματικός στο πρώτο ημίχρονο και με δύο γκολ μέσα σε 10 λεπτά, (Σίτο 15′ – Κρέσπι 25′) και ξεκίνησε νικηφόρα από το Βόλο το μίνι τουρνουά των Ρlay Οut.

Σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον, ο Αστέρας Τρίπολης φρόντισε να το… καθαρίσει για να μην έχει συγκινήσεις. Προηγήθηκε στο σκορ στο 15’ χάρη σε ένα λάθος του Τομ Φαν Βερτ που έστρωσε ουσιαστικά στον Σίτο στο δεύτερο δοκάρι και μετά είχε το γήπεδο δικό του για τις αντεπιθέσεις.

Στο 18ο λεπτό, ο Ρεγκίς βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ, όμως στο 25’ ο ίδιος παίκτης έφυγε και πάλι στην αντεπίθεση και πλάσαρε ακόμα μια φορά σωστά τον Κλέιμαν για να γράψει το 0-2.

Η επανάληψη δεν είχε και τίποτα διαφορετικό να προσφέρει.

Οι φιλοξενούμενοι διαχειρίζονταν με άνεση το ματς, είχαν μεγάλη ευκαιρία στο 55’ για το 3-0 μετά από λάθος του Κλέιμαν, είχαν δοκάρι στο 61’ με τον Σίτο και έμοιαζε βέβαιο ότι θα φύγουν νικητές από την Μαγνησία.

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Αλχο, Ρίνερ (46’ Ρίνερ), Γκουλέν, Φεράρι, Σοάρες (73’ Μπαρτόλο), Φερνάντες, Μπαριέντος (88′ Ροσέρο), Ορόζ (46’ Νίνης), Κορέα (46’ Ρεγκατέν), Φαν Βέερτ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Αντζουλάς, Ατιένζα, Τασουλής (91′ Παπαδόπουλος), Καρμόνα (67’ Γκαρσία), Σανταφέ (67’ Κανελλόπουλος), Βαλιέντε, Σίτο, Ριέρα (91′ Μιχόπουλος), Ριτζίς Κρέσπι (83’ Σόνι), Μπενίτο.