overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Ελλάδα – Λιχτενστάιν 4-0 – Τεσσάρα και τώρα… Πορτογαλία

Η Εθνική μας ομάδα ελπίδων πήρε μία άνετη νίκη, νικώντας 4-0 το Λιχτενστάιν και τώρα ετοιμάζεται για το δύσκολο ματς με την Πορτογαλία.

Η Εθνική ελπίδων έκανε ότι ήθελε στο «Θ. Κολοκοτρώνης» και επικράτησε 4-0 του Λιχτενστάιν, στο πλαίσιο των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του 2023. Τώρα το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κοιτάζει μόνο ένα ματς και αυτό είναι της ερχόμενης Τρίτης με την Πορτογαλία.

Το 1-0 πέτυχε ο Νίκος Μιχελής στο 21ο λεπτό από ασίστ του Βασίλη Ζαγαρίτη. Σκόρερ του 2-0 ήταν ο Μιχάλης Κοσίδης στο 27ο, ενώ το τρίτο και το τέταρτο ελληνικό γκολ πέτυχε ο Χρήστος Τζόλης, στο 38ο και στο πέμπτο των καθυστερήσεων του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΛΛΑΔΑ U21: Τζολάκης, Λιάσσος (63′ Ε. Χριστόπουλος), Μιχελής, Αντζουλάς (63′ Ι. Χριστόπουλος), Διαμαντής, Τσιγγάρας (63′ Θυμιάνης), Τζόλης, Σουρλής, Κοσίδης (73′ Ιωαννίδης), Μπότος, Ζαγαρίτης (63′ Κίτσος).

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ U21: Φόσερ, Χίλτι (70′ Μπούχελ), Ουντεράινερ, Ν. Γκράμπερ (78′ Χάσλερ), Λούτσινγκερ, Σρέιμπερ (46′ Σκις), Νέτζερ, Μπεκ, Κραντζ (46′ Σάντλερ), Σίγκελ, Λ. Γκράμπερ (84′ Τζέγκερ).