overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Ελλάδα – Κόσοβο: Άνοιξε το σκορ με τρομερή κεφαλιά ο Μασούρας [vid]

Ο μεσοεπιθετικός της εθνικής μας ομάδας νίκησε με πολύ όμορφη κεφαλιά, έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Πέλκα, στο 44’ τον Μούριτς, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στο Κόσοβο.

Εξαιρετική εικόνα παρουσίασε στο πρώτο ημίχρονο με το Κόσοβο η εθνική μας ομάδα, η οποία μετά από συνεχόμενες χαμένες ευκαιρίες, βρήκε τελικά στο 44’ και τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο τελευταίο του παιχνίδι στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου παίζει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, καταφέρνοντας μάλιστα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους να μετουσιώσει την εικόνα της και στον πίνακα του σκορ.

Ο Δημήτρης Πέλκας έπιασε μία τρομερή σέντρα από δεξιά, ο Γιώργος Μασούρας κινήθηκε στην πορεία της μπάλας και με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Μούριτς, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 για το πρώτο μέρος της αναμέτρησης.