overfm.gr | La Liga | Έξι λεπτά υπόθεση η νίκη για την Οσασούνα

Δυο γκολ μέσα σε έξι λεπτά στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά για να δώσουν την νίκη στην Οσασούνα κόντρα στην Βαγιαδολίδ με 2-0 στο «Ελ Σαδάρ».

Από το πρώτο ημιχρονο καθάρισε την υπόθεση νίκη η Οσασούνα. Η ομάδα της Παμπλόνα επιβλήθηκε με 2-0 της Βαγιαδολίδ στο «Ελ Σαδάρ» σκοράροντας και τα δυο της γκολ σε διάστημα έξι λεπτών. Με αυτή την νίκη οι γηπεδούχοι έπιασαν στην πέμπτη θέση την Μπέτις ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 11η θεση με 14 βαθμούς.

Η Οσασούνα στο 13′ κέρδισε πέναλτι και ο Άβιλα το μετέτρεψε σε γκολ για να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του. Έξι λεπτά αργότερα ο Μόι Γκόμεθ έκανε το 2-0 και οι γηπεδούχοι στην συνέχεια έκαναν καλή διαχείρηση ώστε να κρατήσουν την νίκη.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ(Γιακόμπα Αρασάτε): Αϊτόρ, Νταβίδ Γκαρθία, Ουνάι Γκαρθία, Πένια, Μάνου Σάντσεθ (87′ Κρουζ), Ορόθ, Τορό, Μόι Γκόμεθ (87′ Τόρες), Τσίμι Άβιλα (77′ Κίκε Γκαρθία), Μπάρχα (64′ Ρούμπεν Γκαρθία), Μπούντιμιρ (64′ Μονκαγιόλα)

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ(Πακετά): Μασίπ, Φεδάλ (46′ Φρεσνέδα), Σάντσεθ, Ελ Γιαμίκ, Όσκαρ Πλάνο, Κίκε (65′ Αγουάδο), Ρόκε Μέσα (46′ Μοντσού), Ολάθα, Ρόσα (46′ Πλάτα), Σέρχιο Λεόν, Βάισμαν (73′ Γκουαρντιόλα)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.