overfm.gr | La Liga | Εκπληκτική Βαγιεκάνο σκόρπισε στους 5 ανέμους την Κάντιθ

Μια τρομερή Ράγιο Βαγιεκάνο έκανε φύλλο και φτερό την Κάντιθ συντρίβοντας την με 5-1 στο «Βαγιέκας».

Εντυπωσιακή η Ραγιο Βαγιεκάνο η οποια διέσυρε με 5-1 την Κάντιθ στο «Βαγιέκας» σε παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Mέχρι το 42′ το ματς ήταν σε τεντωμένο σκοινί. Σε εκείνη την φάση οι «Μαδριλένοι» κέρδισαν πέναλτι και ταυτόχρονα την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Καρσελέν. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Παλαθόν ανοιγοντας το σκορ ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γκαρσία έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα γίναν ακόμα πιο εύκολα για τη ομάδα του Ιραόλα. Στο 61′ ο Αλκαράθ αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την Κάντιθ με εννιά. Κάτι που οι παίκτες της Ράγιο το εκμεταλλεύτηκαν και σκόραραν κατά ρυπάς. Έτσι στο 63′ ο Λεζέν έκανε το 3-0 και στο 79′ ο Καμέγιο το 4-0. Ο Μπαγιού με αυτογκόλ μείωσε στο 82′ σε 4-1 ενώ στο 89′ ο Λεζέν έκλεισε το σκορ.