overfm.gr | ΣΠΟΡ | Δράμα 86 – Φίλιππος Βέροιας 32-31: Δεν ήταν παιχνίδι για …καρδιακούς

Δράμα 86 – Φίλιππος Βέροιας 32-31: Με αντεπίθεση στο τέλος οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη

Παιχνίδι για γερά νεύρα το οποίο εξελίχθηκε σε θρίλερ και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά έγινε στο κλειστό «Κραχτίδης» με τη Δράμα να παίρνει τη νίκη με 32-31 επί του Φιλίππου Βέροιας με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο. Με το πρώτο ημίχρονο να είναι… ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα, στο Β’ ημίχρονο οι Βεροιώτες ήταν αυτοί που φάνηκε πως θα μπορούσαν να πετύχουν την πρώτη τους εκτός έδρας νίκη.

Με τον… αειθαλή Σταύρο Παπαδόπουλο σε ρόλο ηγέτη με 12 τέρματα συνολικά, ο Φίλιππος προηγήθηκε στο 50’ με 29-25, αλλά οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη δεν έδειχναν να τα παρατούν. Με τον Τόσκα να πετυχαίνει εννιά γκολ συνολικά, οι Δραμινοί έκαναν την αντεπίθεσή τους και με επιμέρους σκορ 7-2 πήραν τη νίκη που τους διατήρησε στη 2η θέση του 2ου ομίλου πίσω από τον ΠΑΟΚ.

Δράμα 86 – Φίλιππος Βέροιας 32-31

Τα 5λεπτα: 4-2, 5-3, 8-5, 11-8, 12-12, 16-15 (ημχ.), 19-20, 22-24, 24-26, 25-29, 29-31, 32-31

Δράμα (Σ. Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 5, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τόσκας 9, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα

Φίλιππος Βέροιας (Θ. Παυλίδης): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 2, Άγκοβιτς 2, Σόφρανατς, Ασίμοβιτς, Μιρβόβιτς, Μπαλτατζής 4, Κουκουτσίδης 1, Ρίζος, Φιλόσογλου Β., Παπαδόπουλος 12, Παπαγιάννης 4, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Οικονομίδης

Διαιτητές: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος Δίλεπτα: 4-7 Πέναλτι: 1/4-7/7