overfm.gr | ΣΠΟΡ | Δημητρούλιας – «Χάσαμε το μυαλό μας στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο έμπειρος προπονητής της ΑΕΚ στο χάντμπολ, μίλησε για την ήττα της ομάδας του κόντρα στην Πέλιστερ στην Βόρεια Μακεδονία

Ο Δημήτρης Δημητρούλιας μετά το τέλος του αγώνα με την Πέλιστερ τόνισε πως η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ έχασε το μυαλό της στο δεύτερο ημίχρονο και γνώρισε την ήττα (30-19).

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός της ΑΕΚ στην συνέντευξη Τύπου:

«Θέλω να συγχαρώ την Πέλιστερ. Ξεκάθαρα ήταν καλύτερη σήμερα. Είχαμε κάποιες καλές περιόδους στο πρώτο ημίχρονο, προσπαθήσαμε να είμαστε κοντά στο σκορ αλλά ο αντίπαλος είχε έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα. Συγχαρητήρια είχε πολύ εντυπωσιακές επεμβάσεις. Εμείς πήγαμε στο τέλος του ημιχρόνου με ένα σκορ όχι τόσο κακό αλλά όχι με τόσο καλή ποιότητα.

Στο δεύτερο ημίχρονο αξίζαμε να χάσουμε. Καταρρεύσαμε και χάσαμε το μυαλό και την συγκέντρωση μας. Είχαμε κάποιες κακές άμυνες. Παρόλα αυτά πρέπει να πω μπράβο στην ομάδα μου και τους παίκτες για τους οκτώ βαθμούς. Κάναμε κάποια πολύ καλά παιχνίδια, παίξαμε κόντρα σε δυνατούς αντιπάλους αλλά δε πρέπει να μείνουμε σε αυτό το παιχνίδι. Μια ακόμη φορά συγχαρητήρια στην Πέλιστερ και καλή επιτυχία στην συνέχεια των υποχρεώσεων της».