overfm.gr | Bundesliga | Δίκαιη μοιρασία στο Βερολίνο

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν η Χέρτα με την Χόφενχαιμ στο Ολυμπιαστάντιον του Βερολίνου διευρύνοντας παράλληλα τα αήττητα σερί τους.

Μοιράστηκαν τους βαθμούς Χέρτα και Χόφενχαϊμ στο Ολυμπιαστάντιον του Βερολίνου καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Κράμαριτς στο 28′. Όμως οι «Βερολινέζοι» ισοφάρισαν σε 1-1 με αριστερό σουτ του Λουκεμπάκιο. Στο 45′ η Χόφενχάιμ είχε και δοκάρι με τον σκόρερ της ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Κεμπφ έβαλε σωτήρια το τάκλιν στο σουτ του Πρέμελ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και έχασαν τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθουν με τους  Εγιούκε στο 48’, Λουκεμπάκιο στο 56’ και Κανγκά στο 63ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την δικιά τους ευκαιρία στο 75′ με τον Μπαουμγκάρντνερ , ενώ τους ακυρώθηκαν γκολ στο 86′ με τον Σκοβ καθώς ο Λάρσεν στο ξεκίνημα της φάσης ήταν οφσάιντ.

Ετσι το τελικό 1-1 βρισκει τους πρωτευουσιάνους αήττητους για τέσσερα σερί ματς και την Χόφενχαιμ για τρίτο συνεχόμενο.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.