overfm.gr | Super League 2 | «Διέσυρε» την Βέροια (5-2) η Αναγέννηση Καρδίτσα [vid]

Τρομερή εμφάνιση από την Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία κέρδισε με 5-2 την Βέροια, «σπάζοντας» το σερί των 8 νικών που είχαν οι «κυανέρυθροι»

Τρομερή Αναγέννηση Καρδίτσας, κατάφερε να ισοπεδώσει την Βέροια με 5-2!

Η Βέροια προερχόταν από 8 συνεχόμενες νίκες και φρέναρε με τα… μούτρα πάνω στην Καρδίτσα.

Για την ιστορία, τα 7 γκολ μπήκαν όλα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Πασσάς έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 49’, ωστόσο ο Μπραμπίγια ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο μόλις τρία λεπτά αργότερα.

Στο 58ο λεπτό, ο Πασάς έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Βέροια, ενώ ακολούθησε σερί της Καρδίτσας εκεί όπου σκόραρε τρεις φορές μέσα σε οκτώ λεπτά!

Πρώτα ήρθε η ισοφάριση από τον Λαγό (61’), με τους Πλέγα (63′) και Δημούτσο (69’) να φέρνουν τούμπα το ματς, προτού έρθει το… κερασάκι στην τούρτα από τον Λαρέα στο 85’.

Τέλος, να σημειώσουμε πως, η Βέροια παραμένει στην κορυφή του 1ου ομίλου αλλά η ΑΕΛ… καραδοκεί στο -3, με την Αναγέννηση να βρίσκεται στο -11, ισόβαθμη με τη Ξάνθη.