overfm.gr | Bundesliga | Διαφήμισαν το ποδόσφαιρο Σάλκε και Γκλάντμπαχ

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με ευκαιρίες εκατέρωθεν Σάλκε και Γκλάντμπαχ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 στην «Φέλτινς Αρίνα».

Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου Σάλκε και Γκλάντμπαχ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 στην «Φέλτινς Αρίνα» για την δεύτερη αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Το παιχνίδι είχε ευκαιρίες εκατέρωθεν αλλά μπορεί να μην είχαμε νικητή, αλλά κέρδισε το ποδόσφαιρο.

Οι νεοφώτιστοι άνοιξαν το σκορ στο 29′ με τον Ζάλαζαρ και με αυτο το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια. Τα «πουλάρια» έφεραν τα πάνω-κάτω στην επανάληψη και ο Χόφμαν ισοφάρισε στο 72′ και έξι λεπτά αργότερα ο Τουράμ έφερε τούμπα το ματς.

Και ενώ οι φιλοξενούμενοι περίμεναν ότι θα έφευγαν με το τρίποντο από το Γκελζενκίρχεν, στο 93′ με τον διαιτητή να συμβουλεύεται τον VAR και να δίνει πέναλτι για χέρι του Χέρμαν, ο Μπούλτερ από τα 11 βήματα ισοφάρισε σε 2-2 και χάρισε τον βαθμό στην Σάλκε.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.