overfm.gr | Serie A | Δεν λέει να ξεκολλήσει από τον πάτο η Κρεμονέζε

Ούτε τώρα κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκης η Κρεμονέζε η οποία ηττήθηκε από την Λέτσε με 2-0 μέσα στο «Τζιοβάνι Τζίνι».

Δεν λέει να κερδίσει στο φετινό πρωτάθλημα η Κρεμονέζε η οποία ηττήθηκε με 2-0 από την Λέτσε μέσα στο «Τζιοβάνι Τζίνι» και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι με αυτήν την νίκη ισοβαθμούν στην 13η θέση με την Γιουβέντους.

Στο 7ο λεπτό το σουτ του Κολόμπο πέρασε μόλις έξω ενώ στο 21’ την ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά του Βάσκεθ . Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ντι Φραντσέσκο σούταρε με τον Καρνεζέκι να διώχνει. Στο 58′ ο Χιούλμαντ έκανε την σέντρα και ο Μπασιρότο έπιασε την κεφαλιά για να κάνει το 0-1.

Στο 60’ ο Σερνίκολα αστόχησε από καλό σημείο και στο 69’ ο Στρεφέτσα πλάσαρε για να κάνει το 0-2 για την Λέτσε. Στο 81’ το σουτ του Ντέσερς πέρασε λίγο έξω και ο Μπαντά δυο λεπτά αργότερα σούταρε με τον Καρνεζέκι να διώχνει.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ: Καρνεζέκι, Βαλέρι (60’ Γκαλντάμες), Βάσκεθ, Φεράρι, Κίρικες (74’ Αϊβού), Σερνίκολα, Πικέλ (46’ Καστανιέτι), Μεϊτέ, Μπενάσι (66’ Τσαντζού), Ντέσερς, Τσιοφάνι (60’ Αφενά  Γκιάν)

ΛΕΤΣΕ: Φαλκόνε, Γκάλο, Μπασιρότο, Γκεντρί, Ουμτιτί. Χιούλμαντ, Στρεφέτσα (74’ Ουντέν), Μπλιν (41’ Άσκιλντσεν), Γκονθάλεθ (87’ Χέλγκασον), Κολόμπο (87’ Φούλκερλινγκ), Ντι Φραντσέσκο (74’ Μπαντά)