overfm.gr | Ligue 1 | Δεν λέει να ξεφύγει η Παρί

Ιδανική αυτόχειρας αποδείχθηκε η Παρί Σεν Ζερμέν που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στο «Παρκ Ντε Πρενς» και δεν ξέφυγε και άλλο από τους διώκτες της.

Τα στραβοπατήματα των Λανς και Μαρσέιγ δεν εκμεταλλεύτηκε η Παρί Σεν Ζερμέν που παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στην Ρέιμς στο «Παρκ Ντε Πρενς» . Σε ενδεχόμενο νίκης οι πρωταθλητές Γαλλίας θα ξεφεύγαν 5 βαθμούς από τους «λανσουά» και 7 από τους «Μασσαλούς».

Στο 15′ οι φιλοξενούμενοι παραλίγο να σκοράρουν αλλά η κεφαλιά του Ίτο έφυγε μόλις άουτ και δυο λεπτά αργότερα ο Μουνέτσι σούταρε με τον Ντοναρούμα να διώχνει. Στο 51′ οι «Παριζιάνοι» άνοιξαν το σκορ με τον Μέσι να σουτάρει και την μπάλα να κοντράρει και να φτάνει στον Νεϊμάρ που σε κενή εστία έκανε το 1-0.

Ωστόσο έμειναν στο 59′ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βεράτι με απευθείας κόκκινη κάρτα για φάουλ στον Ίτο. Κι όμως στο 62’ ο Ντιούφ έσωσε μετά από σουτ του Εμπαπέ και στο 64’ η κεφαλιά του Ράμος κόπηκε στη γραμμή. Ένα λεπτό αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Μέσι ενώ στο 96′ η Ρειμς έφυγε στην κόντρα με τον Μπαογκάν να αποφεύγει τον Ντοναρούμα και σε κενή εστία ισοφάρισε σε 1-1.