overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Δανία – Σερβία 3-0 – Φιλική 3αρα στην επιστροφή του Έρικσεν

Ο Κρίστιαν Έρικσεν αγωνίστηκε βασικός στην Εθνική Δανίας για πρώτη φορά μετά το καρδιακό επεισόδιο και σκόραρε.

Ο Κρίστιαν Έρικσεν επέστρεψε στο

«Parken». Στο γήπεδο στο οποίο το καλοκαίρι που μας πέρασε υπέστη καρδιακή ανακοπή και πάγωσε όλους όσους είχαν βρεθεί εκεί αλλά και όλο τον πλανήτη. Όμως αυτή την φορά ο Ερικσεν επέστρεψε δυνατός και σκόραρε κιόλας, στην νίκη με 3-0.

Το παιχνίδι ήταν sold-out όπως ανακοίνωσε η ομοσπονδία της Δανίας καθώς οι συμπατριώτες του Κρίστιαν του ετοίμαζαν μια ιδιαίτερη υποδοχή. Η ομάδα του Κάσπερ Χιούλμαντ προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με γκολ του Μέλε. Με αυτό το 1-0 πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημιχρόνο ήρθε η σειρά του Λίντσρομ να σκοράρει, μετά από ασίστ του Χόιμπιεργκ. Ενώ 4 λεπτά αργότερα ο Κρίστιαν Έρικσεν πέτυχε το 3ο γκολ της ομάδας του σε αυτό φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Σερβία. Να σημειωθεί ότι με το που σκόραρε ο Έρικσεν αποθεώθηκε από το κατάμεστο «Parken».

Όσον αφορά στην φιλοξενούμενη Σερβία δεν έκαναν  κακή εμφάνιση όπως δείχνει το τελικό σκορ. Όμως δεν απείλησαν όσο θα ήθελαν την εστία του Κάσπερ Σμάιχελ.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok