overfm.gr | Uncategorized | Δανία – Ελλάδα U21: Καλά στοιχεία, έμεινε στην ισοπαλία

Η Εθνική Ελλάδας U21 έβγαλε αντίδραση στο δεύετρο ημίχρονο, ισοφάρισε στο 57΄ και έμεινε στο 1-1 σε φιλικό κόντρα στη Δανία.

Η Εθνική U21 αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 σε φιλικό αγώνα που έδωσε κόντρα στη Δανία στο «Gladsaxe Stadion». Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου θα ετοιμάζεται για την αναμέτρηση κόντρα στην Ισλανδία στις 7 του μηνός για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Οι Δανοί ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στον αγώνα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μόλις στο 7′ να ανοίξουν το σκορ με τον Ίσακσεν. Τίποτα δεν άλλαξε στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκρο στο 1-0.  Στο δεύτερο η Εθνική μπήκε παρουσιάστηκε καλύτερη από τη Δανία και μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 57′ με κοντινή προβολή του Ιωαννίδη. Το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα του ματς.

Για την εθνική μας ομάδα ως βασικοί: Τζολάκης, Λυρατζής, Τσαούσης, Αντζουλάς, Διαμαντής, Τσινγγάρας, Εμμανουηλίδης, Σουρλής, Ιωαννίδης, Μπότος, Χριστόπουλος Ευθύμιος.

Ενώ στη συνέχεια «πέρασαν» στον αγωνιστικό χώρο: Μανδάς, Σαρδέλης, Χριστόπουλος Ι., Κανελλόπουλος, Γρίβας, Ζαγαρίτης, Κούτσιας, Σιατούνης, Λόλης, Λιάσος, Κωνσταντόπουλος, Μιχαηλίδης, Θυμιάνης.