overfm.gr | Bundesliga | Χόφενχαϊμ – Βέρντερ Βρέμης 4-0: «Τεσσάρα» και βήμα παραμονής [vid]

Χόφενχαϊμ – Βέρντερ Βρέμης: Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Κώστα Σταφυλίδη.

Καταιγιστική ήταν η Χόφενχαϊμ στην αναμέτρηση κόντρα στη Βέρντερ Βρέμης για την 22η αγωνιστική της Bundesliga. Η ομάδα του Κώστα Σταφυλίδη (που δεν αγωνίζεται εδώ και καιρό λόγω του σοβαρού τραυματισμού του) νίκησε με το ευρύ 4-0 τη Βέρντερ Βρέμης εντός έδρας και την άφησε πίσω της στην βαθμολογία της Bundesliga.

Ο Μπεμπού άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 26ο λεπτό και λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, ο Μπαουμγκάρντνερ διπλασίασε τα τέρματα της Χόφενχαϊμ (44’, 2-0).

Ο  Ισραηλινός φορ Μουνάς Νταμπούρ «τελείωσε» την αναμέτρηση με την έναρξη της επανάληψης (49’), ενώ το τελικό 4-0 ήρθε στο 90ό λεπτό με τον Ρούτερ, με την Χόφενχαϊμ να αποκτά πλέον μαξιλάρι ασφαλείας οκτώ βαθμών από τα μπαράζ παραμονής, καθώς έφτασε τους 26 βαθμούς, ενώ η Βέρντερ έμεινε στους 23 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Χόφενχαϊμ (Χένες): Μπάουμαν, Κασίμ, Γκρίλιτς, Ρίτσαρντς, Σαμασέκου, Ρούντι, Τζον, Καντεραμπέκ(81′ Μπόγκαρντ), Μπάουμγκαρτνερ, Μπεμπού, Νταμπούρ(61′ Κράμαριτς)

Βέρντερ Βρέμης (Κόφελντ): Παβλένκα, Βελίκοβιτς(46′ Σμιντ), Τοπράκ, Φριντλ, Μπιτενκούρτ(56′ Οσάκο), Μοβάλντ, Έγκεσταϊν, Γκεμπρεσελασιέ, Αγκού, Σάρζτεντ, Ρασίτσα(69′ Μπομ)