overfm.gr | Διεθνή | Χίμκι – Λοκομοτίβ Κουμπάν 90-92: Σβεντ vs Ουίλιαμς – Γκος σημειώσατε «διπλό» [vid]

Χίμκι – Λοκομοτίβ Κουμπάν: Επιστροφή Σβεντ, επιστροφή στις ήττες για την Χίμκι που έχασε 90-92 από την Λοκομοτίβ με τον σταρ των Μοσχοβιτών να προσθέτει άλλο ένα χαμένο buzzer-beater στο… βιογραφικό του.

Επιστροφή του Αλεξέι Σβεντ στην δράση, επιστροφή στις ήττες για την Χίμκι, καθώς έχασε με 92-90 εντός έδρας από την Λοκομοτίβ Κουμπάν. Ο ηγέτης της ομάδα της Μόσχας ήταν για ένα ακόμα παιχνίδι μοιραίος, καθώς ακόμα μια φορά πήρε το τελευταίο σουτ που θα χάριζε την νίκη στην ομάδα του και για ακόμα μια φορά ήταν άστοχος.

Η “Λόκο” είχε τα ηνία του αγώνα με διψήφιες διαφορές στο μεγαλύτερο διάστημα, ωστόσο η Χίμκι αντεπιτέθηκε στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο τελευταίο λεπτό (90-90). Ο Ουίλιαμς Γκος ήταν εύστοχος στην προτελευταία επίθεση με τον Σβεντ να προσθέτει άλλο ένα χαμένο buzzer-beater στο βιογραφικό του για να έρθει η νίκη για τους φιλοξενούμενους.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Σβεντ με 27 πόντους, με τον Μίκι να ακολουθεί για την Χίμκι με 20. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Κουζμίνσκας με 24 πόντους, με τον Χάρβεϊ να ακολουθεί με 21, ενώ 11 είχε ο Γκος.

Τα δεκάλεπτα: 19-28, 37-40, 60-57, 90-92