overfm.gr | Διεθνή | Championship – 4η η Νοτιγχαμ,1-1 κόντρα στη Χαλ

Με τυπικό πλεονέκτημα έδρας και κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ θα παλέψει η Νοτιγχαμ Φόρεστ για την άνοδο στην Πρέμιερ Λίγκ. Οι ρεντς έμειναν στο 1-1 με τη Χαλ.

Στις «πάνω» θέσεις των πλέι-οφ τερμάτισε η Νοτιγχαμ Φόρεστ. Οι «Ρεντς» έμειναν στο 1-1 κόντρα στην Χαλ. Το παράδοξο της υπόθεσης είναι ότι και τα δύο γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στις καθυστερήσεις του Β’ ημιχρόνου.

Η Φορεστ ολοκλήρωσε την σεζόν στην τέταρτη θέση με 80 βαθμούς. Θα αντιμετωπίσει την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ως τυπικά γηπεδούχος στα πλέι-οφ της Championship. Το άλλο ζευγάρι το οποίο θα καθορίσει την δεύτερη ομάδα που θα ανέβει στην Πρέμιερ Λίγκ είναι Χάντερσφιλντ-Λούτον.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 90+2′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Δύο λεπτά αργότερα ο Κιν Λιούις-Πότερ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.