overfm.gr | Champions League | Champions League: Σκόραρε ο Μωραΐτης, αποκλείστηκε η Μπόρατς [vid]

Ο Παναγιώτης Μωραΐτης μπορεί να σκόραρε για λογαριασμό της Μπόρατς, ωστόσο δεν κατάφερε να δώσει την πρόκριση στην ομάδα του, με αποτέλεσμα να περάσει στην επόμενη φάση η Κλουζ.

Ο Έλληνας επιθετικός από το Αγρίνιο σκόραρε στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα (2-0) με αποτέλεσμα να οδηγηθεί στην παράταση ο αγώνας.

Εκεί, η Κλούζ ήταν η πιο τυχερή, καθώς στο 118ο λεπτό του αγώνα ο Τσιπτσιου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μειώνοντας 2-1 και με ένα γκολ περισσότερο στο συνολικό σκορ και των δύο παιχνιδιών, πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Champions League.

Η Μπόρατς, του Παναγιώτη Μωραΐτη, θα πάει πλέον στο Europa Conference League με αντίπαλο μιας εκ των Φόλας Ες από το Λουξεμβούργο ή της Λίνκολ Ρεντ από το Γιβραλτάρ.