overfm.gr | Bundesliga | Buzzer….Ντοέκι και κορυφή για Ουνιόν

Χάρη σε ένα γκολ του Ντοέκι η Ουνιόν Βερολίνου επικράτησε με 2-1 της Γκλάντμπαχ στο «Άλτεν Φορστερέι» και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Με απίστευτο buzzer beater του Ντοεκί η Ουνιόν Βερολίνου επικράτησε με 2-1 της Γκλάντμπαχ στο «Άλτεν Φορστερέι» και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο 29′, ο Κεντίρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για λογαριασμό της Ουνιόν, αλλά, με χρήση VAR, το γκολ ακυρώθηκε, διότι είχε προηγηθεί χέρι του Μπέκερ. Τέσσερα λεπτά αργότερα τα «πουλάρια» άνοιξαν το σκορ όταν από εκτέλεση κόρνερ του Στιντλ ο Ελβέντι με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Στο 74′, πέρασε στο ματς ο Μπέρενς και, πέντε λεπτά αργότερα, έφερε την ισοφάριση για τους γηπεδούχους. Ο Λέιτε έκανε τη σέντρα, ο τερματοφύλακας Σκάλι έκανε άστοχη έξοδο και ο Μπέρενς, με κεφαλιά, ισοφάρισε σε 1-1. Στο 86′, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν, πιστεύοντας πως έφτασαν στην ολική ανατροπή, σε κεφαλιά του Τρίμελ, αλλά, με χρήση VAR, το γκολ ακυρώθηκε, για οφσάιντ.

Εν τέλη στο 97′ ο Λέβελινγκ έβγαλε την σέντρα και ο Ντόεκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 μέσα σε πανδαιμόνιο στις εξέδρες.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ(Ουρς Φίσερ): Ρόνοου, Ντόεκι, Κνόχε, Λέιτε, Ριέρσον, Σάφερ (59′ Χαραγκούτσι), Κεντίρα, Χάμπερερ (74′ Λέβελινγκ), Πούχαζ (59′ Τρίμελ), Μπέκερ (74′ Μπέρενς), Γιορντάν (59′ Μίχελ)

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ(Ντάνιελ Φάρκε): Σίπελ, Σκάλι, Φρίντριχ, Ελβέντι, Μπενσεμπαϊνί (90’+1′ Γιάντσκε), Βάιγκλ, Κράμερ, Ενγκουμού (74′ Χέρμαν), Στιντλ (85′ Μπόρχες Σάντσες), Πλεά (74′ Νετζ), Τιράμ

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.