overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Αταμάν: «Ασέβεια των διαιτητών, απίστευτες αποφάσεις το τέλος»

Ο Εργκίν Αταμάν ήταν εκνευρισμένος με τις αποφάσεις των διαιτητών στο χθεσινό παιχνίδι της Τουρκίας με τη Σερβία.

Η Τουρκία υποδέχθηκε τη Σερβία για τα προκριματικά του Μουντομπάσκετ, με την ομάδα του Σβέτισλαβ Πέσιτς να παίρνει το διπλό με 72-79.

Ο Εργκίν Αταμάν στις δηλώσεις που έκανε μετά το ματς, στάθηκε στις πολύ κακές διαιτητικές αποφάσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο, που κατά τη γνώμη του «έδωσαν» τη νίκη στους Σέρβους.

Διαβάστε τι είπε:

«Φτάσαμε σε ένα σημείο κοντά στη νίκη, αλλά στα τελευταία τρία λεπτά οι αποφάσεις των διαιτητών ήταν απίστευτες. Είναι ασέβεια απέναντι στην Τουρκία και μπροστά σε 16.000 θεατές.

Πρέπει να εστιάσουμε στα δικά μας λάθη, όμως θα πρέπει η επιτροπή διαιτησίας της FIBA να ερευνήσει ό,τι έγινε στην τελευταία περίοδο. Η τεχνική ποινή στον πάγκο μας ήταν αστεία. Οι Σέρβοι στο τέταρτο δεκάλεπτο συνεχώς διαμαρτύρονταν και δεν τιμωρήθηκαν».

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.