overfm.gr | Super League 1 | Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 1-0 [Τελικό]

Δείτε την διακύμανση του σκορ της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 19η αγωνιστική της Super League 1.

19:12: Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Απόλλωνα Σμύρνης, ματς που κλείνει την την 19η αγωνιστική της Super League 1.

19:13: Μπορεί η κακοκαιρία «Ελπίς» να έχει δείξει το σκληρό της πρόσωπο σε όλη την Ελλάδα αλλά αυτό δεν εμποδίζει την ομαλή διεξαγωγή του πρωταθλήματος

19:15: Με 15 λεπτά να απομένουν για την σέντρα της αναμέτρησης πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

19:16: Αστέρας Τρίπολης – Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Άλβαρες, Χριστόπουλος, Καστάνιο Μουνιόθ, Μουνάφο, Κανελλόπουλος, Σαντόνια, Αντριάν Ριέρα,Σόνι,Μπαράλες

Απόλλωνας Σμύρνης – Βέρχλουστ, Ντεντάκης, Γιακιμόφσκι, Ρόγκνε Πάουκ, Άλβες, Φάμπρι Κάστρο, Φατιόν, Τουτουαρίμα, Παμλίδης, Παπαγεωργίου, Σίγκνεβιτς

19:18: Με διάταξη 4-3-3 παρατάσσεται ο Απόλλων Σμύρνης, 4-2-3-1 ο Αστέρας Τρίπολης

19:21: Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Πέτρος Τσαγκαράκης. Βοηθοί του Μαυρουδής και Βασιλόπουλος. Τέταρτος ο Αγγελάκης

19:23: Οι χιονοπτώσεις καλά κρατούν στην Τρίπολη αλλά οι άνθρωποι της ομάδας κατέβαλαν υπεράνθρωπες προσπάθειες για την διεξαγωγή του ματς. Την στιγμή που γράφονται αυτές οι γραμμές χιονίζει στην Αρκαδία, αλλά αυτό δεν φαίνεται να εμποδίζει τις δύο ομάδες.

19:31: Σέντρα στο ματς!

19:36: Σε πολύ καλή κατάσταση το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» παρά την χιονόπτωση.

19:39: Χωρίς κάποια ουσιαστική φάση το ματς. Ο Απόλλων έχει την κατοχή, ο Αστέρας Τρίπολης ψάχνει τα πατήματα του. Σε αυτό δεν βοηθάει καθόλου ο αγωνιστικός χώρος ο οποίος παρά τα χιόνια είναι σε καλή κατάσταση.

19:43: Σουτ του Παμλίδη, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος

19:47: Χωρίς ρυθμό το ματς

19:49: Μετά τα πρώτα είκοσι λεπτά στο ματς δεν υπάρχει κάποια φάση. Οι παίκτες έχουν διάθεση να τρέξουν αλλά η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου δεν βοηθά.

19:53: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Σίτο βγήκε στο τετ α τετ με τον Βέρχουλστ, όμως ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα μπλόκαρε την μπάλα

19:59: Κεφαλιά του Παμλίδη, μπλοκαρε ο Παπαδόπουλος

20:00: Σουτ του Γιακιμόφσκι, η μπάλα πέρασε άουτ

20:04: Παράλληλη του Σόνι, δεν βρέθηκε συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας

20:04: Από μία κίτρινη σε Ριέρα, Αλβες

20:06: Ο Αστέρας Τρίπολης παίζει κυρίως από τα αριστερά αλλά πλην τη φάσης του Σίτο δεν έχει πλησιάσει ξανά την εστία του Βέρλχουστ

20:08: 35ο λεπτό στο παιχνίδι. Παραμένει το 0-0 με τους γηπεδούχους να δυσκολεύονται να προσαρμοστούν. Από την άλλη η «Ελαφρά ταξιαρχία» πιέζει περισσότερο οι οποίοι βασίζονται στη δύναμη.

20:13: Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα με τον Παμλίδη να σουτάρει από το ύψους της μεγάλης περιοχής και η μπάλα κατέληξε άουτ

20:14: Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Μπαράλες να γυρίζει και να σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε 2-3 μέτρα από την εστία.

20:15: Άλλο ένα σουτ του Παμλίδη, ξανά άουτ. Ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου και ανεπηρέαστος από τον χιονιά.

20:16: Κίτρινη ο Μουνάφο

20:17: Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες, αλλά ο αγωνιστικός χώρος δεν βοήθησε. Ωστόσο είδαμε κάποιες καλές φάσεις προς το τέλος.

20:33: Έναρξη στο Β’ ημίχρονο με τον Αστέρα Τρίπολης να πραγματοποιεί δύο αλλαγές. Κρέσπι, Βαλιέντε μπαίνουν αντί των Ριέρα, Κανελλόπουλου.

20:36: Αλλαγή και για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Τσιλούλης αντί Μπρούνο Άλβες για τον Απόλλωνα. Ο Γιακιμόφσκι στόπερ, ο Τουτουαρίμα μπακ.

20:36: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Σουτ του Σονί, έδιωξε ο Βέρχουλστ. Στη συνέχεια της φάσης ο Κρέσπι πιάνει την κεφαλιά που σταματάει στο δοκάρι!

20:37: Νέα φάση για τους Αρκάδες!!! Ο Σονί κάνει το πλασέ, διώχνει ο Γιακιμόφσκι πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος!

20:44: Ο Αστέρας Τρίπολης έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο ο οποίος είχε και δοκάρι στο 54′

20:44: Διακοπή στο ματς καθώς ποδοσφαιριστής βρίσκεται στο έδαφος

20:45: Ο Βέρχουλστ έχει πέσει στο έδαφος και δεν κινείται, έχει σωριαστεί… Γρήγορα τα επιτελεία στο γήπεδο, είναι σοκαριστική η στιγμή με τον Βέρχουλστ να είναι σωριασμένος στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Σίτο, πιθανότατα.

20:47: Και τα δύο επιτελεία πάνω από τον κίπερ του Απόλλωνα. Ψύχραιμη η αντίδραση των ποδοσφαιριστών

20:49: Αποχωρεί με φορείο και κολάρο ο Βέρχουλστ. Τον Βέλγο τερματοφύλακα αντικαθιστά ο πρώην κίπερ του Παναθηναϊκού Κώστας Κότσαρης.

20:52: Συνέχεια στο ματς

20:54: Προς το παρόν δεν υπάρχουν νέα για την κατάσταση της υγείας του Βέρχουλστ. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά!

20:54: Σουτ του Κρέσπι, ελάχιστα άουτ η μπάλα

20:56: Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης με τον Λισγάρα να αντικαθιστά τον Παπαγεωργίου

20:59: Σουτ του Σονί, μπλόκαρε ο Κότσαρης

21:02: Φάση διαρκείας για τον Απόλλωνα, δεν μπορούν να σκοράρουν Παμλίδης και Τσιλούλης.

21:02: Ο Νταβίνο Βέρχουλστ μεταφέρεται για περαιτέρω εξετάσεις στο νοσοκομείο της Τρίπολης. Δεν εμπνέει ανησυχία η κατάσταση της υγείας του.

21:04: Αλλαγή στην αμυντική διάταξη του Απόλλωνα Σμύρνης ο οποίος παίζει με τρεις πίσω.

21:04: Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, Καπίγια και Ιγκλέσιας μέσα, έξω οι Μουνάφο, Σίτο.

21:08: Έχει γίνει περισσότερο επιθετικός ο Αστέρας Τρίπολης, πατά περιοχή αλλά δεν έχει μετουσιώσει κάποια τελική σε γκολ.

21:11: Έχουμε ήδη μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού με τον Απόλλωνα Σμύρνης να προσπαθεί να κρατήσει το μηδέν.

21:13: Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης.Γιαννιώτας στην θέση του Παμλίδη

21:16: Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργο Λισγάρα

21:17: Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καπίγια πάει να εκτελέσει τον Κότσαρη, απίστευτη προβολή του Λισγάρα που σώζει την εστία του!

21:19: Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!!!!!! Τρομερή ατομική ενέργεια του Καρμόνα, κάνει το γύρισμα και ο Βαλιέντε με τρομερό πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή εκτελεί τον Κότσαρη για το 1-0.

21:21: 8 λεπτά ο έξτρα χρόνος!

21:23: Ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να βρει το γκολ με τον Απόλλωνα Σμύρνης να κυνηγά το γκολ της ισοφάρισης έχοντας στο μυαλό και τον Βέρχουλστ

21:24: Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπενίτο στην θέση του Σονί

21:27: Κάρτα στον Γιαννιώτα και στον Παπαδόπουλο.

21:29: Τέλος στο ματς! Ο Αστέρας Τρίπολης ζορίστηκε αρκετά αλλά λύγισε τον αξιόμαχο Απόλλωνα Σμύρνης (1-0) χάρη στο γκολ του Βαλιέντε στο 88′. Επισκιάστηκε από τον σοκαριστικό τραυματισμό του Βέρχουλστ το ματς, όπου αναμένουμε να δούμε αν είναι όλα καλά με τον Βέλγο κίπερ.