overfm.gr | Διεθνή | Αρμάνι – Τρεβίζο 85-55: «Πάρτι» πριν τον Ολυμπιακό

Η Αρμάνι Μιλάνο έστησε «πάρτι» κόντρα στην Τρεβίζο για το ιταλικό πρωτάθλημα, διαλύοντας την με 85-55 λίγες μέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό.

Αρμάνι – Τρεβίζο. Εμφατική νίκη για την Αρμάνι Μιλάνο λίγες μέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό για την Ευρωλίγκα. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα άφησε πίσω της τις ήττες της «διαβολοβδομάδας», διέλυσε την Τρεβίζο με 85-55, και διατήρησε το απόλυτο 9/9 στην ιταλική λίγκα.

Η πορεία του αγώνα έγινε αντιληπτή από νωρίς. Η Αρμάνι έχτισε διψήφιο προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο και έφτασε στο +18 στην δεύτερη. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ουσιαστικά είχαν παρατήσει το παιχνίδι για να έρθει τελικά η τριαντάρα για την ομάδα του Μεσίνα.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Σαβόν Σίλντς, ο οποίος είχε 15 πόντους και 4 ριμπάουντ. Διψήφιοι ήταν και οι Ρίτσι και Ντατόμε, έχοντας 13 και 11 πόντους αντίστοιχα με τον πρώτο να έχει και 8 ριμπάουντ.

Για την Τρεβίζο, ξεχώρισε ο Σίμς, ο οποίος ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 16 πόντους, ενώ έκανε και νταμπλ νταμπλ κατεβάζοντας 11 ριμπάουντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-12, 43-25, 64-42, 85-55