overfm.gr | Live Αγώνες | Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα: Παρακολουθήστε live στις 19:30 την αναμέτρηση του Άρη με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 10η αγωνιστική της Superleague. Τηλεοπτικά από το Novasports Prime.

Ο Άρης υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα στο «Κλ. Βικελίδης» για την 10η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος, σε μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση, την οποία έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε ζωντανά στο overfm.gr στις 19:30. Τηλεοπτικά από το Novasports Prime.

Οι δύο ομάδες θέλουν να επιστρέψουν με νίκη στο πρωτάθλημα, μετά τη διακοπή του λόγω των υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων και είναι αποφασισμένοι να τα δώσουν όλα για να τα καταφέρουν.

21:25

Μείνετε συντονισμένοι στο overfm.gr για το ρεπορτάζ του αγώνα, καθώς και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών. Καλό σας βράδυ!

21:24

Ντροπιαστική στιγμή για τον Άρη, χαρακτήρισε το ματς ο Άκης Μάντζιος, ο οποίος ζήτησε συγγνώμη από τον κόσμο της ομάδας.

21:24

Απίθανη εμφάνιση από τον ΠΑΣ, ο οποίος διάβασε απόλυτα το παιχνίδι, φτάνοντας σε μία από τις πιο ευρείες νίκες του στο ελληνικό πρωτάθλημα.

21:23

Ο ΠΑΣ φτάνει σε μία τεράστια νίκη μέσα στ «Κλ. Βικελίδης» με 5-0 επί του Άρη.

Έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Άρη σε ένα από τα πιο δύσκολα βράδια στο γήπεδό τους για τους Θεσσαλονικείς.

21:22

Τέλος στο ματς.

21:22

90+3′ Κοντά στο 0-6 ο ΠΑΣ. Ο Περέα πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, όμως στη συνέχεια κλείστηκε, κερδίζοντας το κόρνερ.

21:19

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

88′ Σουτ του Λόπεθ, εύκολα μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

21:16

Εξαιρετικά δύσκολο βράδυ για τον Άρη, ο οποίος θα γνωρίσει μία από τις πιο βαριές ήττες στην ιστορία του από τον ΠΑΣ.

21:14

Τρομερό γκολ του Μορέιρα, ο οποίος γύρισε εξαιρετικά το σώμα του, κατεβάζοντας την μπάλα, νικώντας απο μακρινή απόσταση τον πορτιέρο των γηπεδούχων! 5-0 απίθανο, όμως αληθινό το σκορ στο «Κλ. Βικελίδης» για τον ΠΑΣ.

21:13

85′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Ο Μορέιρα νικάει τον Κουέστα, κάνοντας το 5-0 στο γήπεδο του Άρη. Απίθανα πράγματα στο «Κλ. Βικελίδης» και έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Άρη.

21:13

84′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Οικονομόπουλος μόλις πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τραυματίστηκε, ο Λόλης πέρασε στη θέση του στον αγωνιστικό χώρο.

21:11

83′ Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για δυνατό μαρκάρισμα στον Οικονομόπουλο.

21:10

81′ Παντελάκης, Οικονομόπουλος, Λιάσος εντός. Εκτός αγωνιστικού χώρου οι Γκαρντάβσκι, Καραχάλιος, Κάργας για τον ΠΑΣ.

Δύο αλλαγές και για τον Άρη. Εκτός ο Καμαρά, ο οποίος αποδοκιμάστηκε, μέσα ο Λόπεθ. Εκτός και ο Εντιαγέ, μέσα ο Ματίγια.

21:09

81′ Κόρνερ για τον Άρη.

21:07

Ο Άρης έχει ανούσια κατοχή της μπάλας τα τελευταία λεπτά, χωρίς να μπορεί να απειλήσει την εστία του Λοντίγκιν.

21:04

Απούσα και στη συγκεκριμένη φάση η άμυνα των Θεσσαλονικιών.

21:03

74′ Κεφαλιά του Κάργα, εντελώς αφύλαχτος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ.

21:02

Δεν σταματούν τα τελευταία λεπτά οι έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Άρη.

21:02

73′ Πολύ άστοχο σουτ του Καμαρά, ο οποίος αποδοκιμάζεται από τους οπαδούς του Άρη.

21:01

Απίστευτη τροπή το ματς, το οποίο έχει μετατραπεί σε παράσταση για έναν ρόλο για τον ΠΑΣ.

21:00

Απίθανη εμφάνιση από τους Ηπειρώτες μέσα στο «Κλ. Βικελίδης»! Γιουχάρισμα από τους οπαδούς του Άρη!

20:59

71′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Ο Εραμούσπε είναι ψύχραιμος από την άσπρη βούλα, νικώντας τον Κουέστα. 4-0 ο ΠΑΣ μέσα στο γήπεδο του Άρη.

20:58

70′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ!

20:57

Στο VAR ο διαιτητής για ένα πιθανό χέρι του Εντιαγέ μέσα στη μεγάλη περιοχή του Άρη.

20:56

68′ Σκληρό φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Κάργα πάνω στον Καμαρά.

20:56

Νέα ένταση στον αγωνιστικό χώρο… Πολλά τα νεύρα τα τελευταία λεπτά.

20:55

67′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ο οποίος ελέγχει απόλυτα τον αγώνα.

20:55

20:53

Πίρσμαν και Καμαρά δημιούργησαν την ένταση, με τον τελευταίο να δέχεται την κίτρινη κάρτα.

20:52

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.

20:51

61′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μορέιρα στη θέση του Μιλιντσεάνου.

20:49

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καμαρά έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Λοντίγκιν έδειξε εξαιρετικά αντανακλαστικά, πραγματοποιώντας μία πολύ δύσκολη απόκρουση.

20:49

60′ Απομακρύνει σε κόρνερ ο Σάλιακας.

20:48

60′ Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα κερδίζει ο Άρης.

20:48

59′ Επικίνδυνη, μία ακόμη, στιγμή για τον Άρη, απομακρύνουν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί των Θεσσαλονικέων.

20:46

58′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μάνος εντός, εκτός ο Τζέγκο. Σύστημα 4-4-2 τώρα ο Άρης, με τον Άκη Μάντζιο να παίζει το τελευταίο του χαρτί, μήπως προλάβει να σώσει κάτι από το ματς.

20:45

«Πάρτι» από τον ΠΑΣ στο «Κλ. Βικελίδης», με τους Ηπειρώτες να είναι τρομερά αποτελεσματικοί, εκμεταλλεύοντας στο έπακρο τις εξαιρετικές τους κόντρες και την κακή αμυντική ισορροπία των γηπεδούχων.

20:44

56′ Σουτ του Γκάνεα, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

20:43

2η ασίστ του Πιρσμαν στο ματς, σε ένα πραγματικά υπέροχο γκολ, υποψήφιο για καλύτερο της αγωνιστικής!

20:43

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ! 0-3! Ο Περέα κρέμασε με απίθανο τρόπο τον Κουέστα, κάνοντας το 3-0 για τους Ηπειρώτες μέσα στο «Κλ. Βικελίδης».

20:41

Χωρίς κάποια καλή στιγμή το 2ο ημίχρονο μέχρι στιγμής.

20:38

51′ Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ.

20:36

48′ Κεφαλιά του Καμαρά, η μπάλα περνάει άουτ. Δεν ανησύχησε ο Λοντίγκιν.

20:34

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:33

46′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση των Ιτούρμπε και Σάκιτς, οι Σάσα και Μαντσίνι.

20:32

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:18

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΣ προηγείται με 2-0 του Άρη στο «Κλ. Βικελίδης», έχοντας διαβάσει τέλεια το παιχνίδι, κρατώντας τη νίκη στα χέρια του.

20:18

Απομακρύνουν οι αμυντικοί του ΠΑΣ.

20:17

Κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα ο Άρης. Τελευταία φάση στο πρώτο μέρος.

20:17

45+1′ Σουτ του Εντιαγέ, κοντράρει η μπάλα στους αμυντικούς του ΠΑΣ.

20:16

1 λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος.

20:15

20:14

43′ Διώχνουν οι αμυντικοί του Άρη, ο οποίος προσπάθησε να βγει στην κόντρα, όμως επέστρεψαν γρήγορα οι παίκτες του ΠΑΣ.

20:13

43′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ, κερδίζει ο Σάλιακας.

20:12

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΣ προηγείται με 2-0 στο γήπεδο του Άρη, έχοντας βάλει γερές βάσεις για ένα σπουδαίο διπλό.

20:09

39′ Μεγάλη στιγμή για τον Άρη. Ο Ιτούρμπε βρέθηκε απέναντι στον Λοντίγκιν, όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

20:08

Περνάνε ανεκμετάλλευτες και αυτές οι στημένες μπάλες για τους γηπεδούχους.

20:08

37′ Και νέο κόρνερ για τον Άρη.

20:07

37′ Ο Γκάμα κάνει το σουτ, όμως η μπάλα κοντράρει στον Εραμούσπε. Κόρνερ για τον Άρη.

20:06

Ο Μιλιντσεάνου βρέθηκε, έπειτα από ασίστ του Πιρσμαν, απέναντι στον Κουέστα νικώντας τον και γράφοντας έτσι το 2-0 για τους Ηπειρώτες

20:05

35′ ΓΚΟΛ. Ο ΠΑΣ Γιάννινα κάνει το 2-0 μέσα στο «Κλ. Βικελίδης».

20:00

29′ Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μπρούνο Γκάμα έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε όμως εύκολα ο Λοντίγκιν.

19Q58

28′ Προσπαθεί ο Άρης, όμως, δεν έχει μπορέσει να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός μέχρι στιγμής. Αντίθετα, ο ΠΑΣ δείχνει πολύ απειλητικός, παίζοντας εξαιρετικά το παιχνίδι των αντεπιθέσεων.

19:54

24′ Χωρίς κίνδυνο η στημένη μπάλα, μία ακόμη, για την άμυνα του ΠΑΣ.

19:53

22′ Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε για μαρκάρισμα στον Καμαρά. Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για τον Άρη.

19:53

22′ Προσπαθεί τώρα να κρατήσει την κατοχή της μπάλας ο ΠΑΣ.

19:49

Απομάκρυναν και πάλι οι αμυντικοί του ΠΑΣ.

19:49

18′ Νέο κόρνερ για τον Άρη.

19:48

Πιέζει πάντως τα τελευταία λεπτά ο Άρης.

19:48

Πέρασε χωρίς άγχος και αυτή η στημένη μπάλα για την άμυνα της ομάδας του Ηρακλή Μεταξά.

19:47

16′ Μεγάλη στιγμή για τον Άρη. Ο Καμαρά βρέθηκε απέναντι στον Λοντίγκιν, ωστόσο, ο Πιρσμαν πρόλαβε να κάνει την προβολή διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

19:47

16′ Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Άρης, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

19:46

15′ Ο Γκάνεα εκτέλεσε το φάουλ, μπλόκαρε εύκολα όμως ο Λοντίγκιν.

19:45

14′ Κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο ο Άρης.

19:44

Η στιγμή του γκολ του ΠΑΣ.

19:43

13′ Κόρνερ για τον Άρη. Απομακρύνουν οι αμυντικοί του ΠΑΣ.

19:41

10′ Μακρινό σουτ του Καραχάλιου, άουτ δίνει ο διαιτητής, ενώ όπως φάνηκε και στο ριπλέι ο Κουέστα βρήκε την μπάλα, διώχντοντάς την σε κόρνερ.

19:40

9′ Εξαιρετική κόντρα για τον ΠΑΣ, κερδίζει νέο κόρνερ.

19:37

Η φάση ελέγχθηκε και από το VAR. Κανονικό το γκολ. Προηγείται πολύ νωρίς ο ΠΑΣ.

19:36

Τρομερό ξεκίνημα για τους Ηπειρώτες στο «Κλ. Βικελίδης», οι οποίοι βρήκαν το γκολ στην πρώτη τους φάση στον αγώνα.

19:35

5′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Ο Σνάιντερ με κοντινή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Σάλιακα νικάει τον Κουέστα, κάνοντας το Άρης – ΠΑΣ 0-1.

19:35

Μπλοκάρει εύκολα ο Κουέστα την εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων.

19:34

3′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:33

3′ Σουτ του Μπρούνο Γκάμα, κοντράρει η μπάλα.

19:32

1′ Ωραία σέντρα από τον Γκανέα από τα αριστερά, μπλοκάρει όμως εύκολα ο Λοντίγκιν.

19:31

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας, με τον Άρη στη σέντρα της αναμέτρησης.

19:30

Όρκος νίκης από τους παίκτες των δύο ομάδων. Όλα έτοιμα για τη σέντρα του ματς!

19:30

Θυμίζουμε ότι ο ΠΑΣ βρίσκεται στην 6η θέση με 13 βαθμούς, ενώ ο Άρης ακριβώς πίσω του με 11 (μετά και την ποινή αφαίρεσης 6 βαθμών).

19:29

Πολύ όμορφη ατμόσφαιρα στο «Κλ. Βικελίδης» από τον κόσμο του Άρη.

19:28

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

19Q27

19:25

Ο Ηρακλής Μεταξάς αποφάσισε να χρησιμοποιήσει στο βασικό του σχήμα τους: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίγνκες, Γκαρντάφσκι, Σνάιντερ, Μιλιντσεάνου, Περέα

19:23

Ο Άρης θα ξεκινήσει τον αγώνα με τους: Κουέστα, Σάκιτς, Μπράμπετς, Δεληζήσης, Γκάνεα, Τζέγκο, Εντιαγέ, Γκαρσία, Ιτούρμπε, Γκάμα, Καμαρά.

19:22

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Άρη κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα για την 10η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.