overfm.gr | ΣΠΟΡ | Άρης Νικαίας – ΑΣΕ Δούκα 21-21: Έσωσαν το βαθμό στο τέλος οι γηπεδούχοι

Οι γηπεδούχοι έχαναν στο ημίχρονο 11-10

Ισόπαλο 21-21 έληξε το παιχνίδι στο «Μάνος Λοίζος», μεταξύ του Άρη Νίκαιας και του ΑΣΕ Δούκα, με το οποίο έπεσε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Handball Premier των ανδρών.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Δούκας ήταν εκείνος που είχε οριακό προβάδισμα ενός γκολ και πήγε στα αποδυτήρια  προηγούμενος με 11-10. Στην επανάληψη ο Άρης έφτασε στην ισοφάριση 14-14,για να βρεθεί, όμως και πάλι τρία γκολ,  πίσω 15′ πριν το τέλος (16-19).

Στο 58′ με παίκτη παραπάνω και με το σκορ στο 19-20 ο Γερουλάνος χάνει πέναλτι για τον Δούκα, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Στη συνέχεια και με παίκτη λιγότερο, ο Άρης ισοφαρίζει σε 20-20 με σκόρερ τον Γιώργο Μελετάκο.

Ο Δούκας πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Στεφανίτση να κάνει το 20-21 και έφερε το παιχνίδι στα ίσα ο Δημήτρης Μελετάκος, για τον Άρη για το τελικό 21-21 στο 59:45.

Άρης Νίκαιας- ΑΣΕ Δούκα 21-21

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 4-5, 7-8, 8-9, 10-11 (Ημχ) 12-13, 14-14, 15-16, 16-19, 18-20, 21-21

Άρης Νίκαιας: Τζανακάκης, Σαμαράς, Ταουσάνης 1, Βλάχος, Μελετάκος Γ. 4, Μελετάκος Δ. 3, Τζάνος, Κοκκοράκης 1, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 5, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας 3, Βελλώρας, Τσανίνος 1, Τσαμούρης 3

Δούκας: Μαρκατάτος 1, Παγιατής 1, Βούλγαρης, Τσιγαρίδας 2, Κοβάνης, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 6, Αναστασίου, Νικολίνταης, Πάνου 4, Ντούνης 1, Janca 2, Αποστολίδης 1, Κολλύρης, Γιόσμου, Στεφανίτσης 3

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Βήτας Δίλεπτα: 9/5 Πέναλτι: 2/2, 2/5