overfm.gr | Live Αγώνες | Αργεντινή – Βραζιλία LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Αργεντινή – Βραζιλία: Παρακολουθήστε live στις 01:30 την αναμέτρηση της Αργεντινής με τη Βραζιλία για τα για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022.

Το μεγάλο ντέρμπι των προκριματικών της Νότιας Αμερικής για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 φέρνει αντιμέτωπες Αργεντινή και Βραζιλία (1:30,) στο “Σαν Χουάν ντελ Μπισεντενάριο”.

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ: Μαρτίνες, Μολίνα, Ρομέρο, Οταμέντι, Ακούνια, Ντι Μαρία, Ντε Πολ, Παρέδες, Λο Σέλσο, Μέσι, Μαρτίνες

ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Άλισον, Ντανίλο, Μαρκίνιος, Μιλιτάο, Σάντρο, Φρεντ, Φαμπίνιο, Πακετά, Ραφίνια, Κούνια, Βινίσιους

Δείτε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

3:40

Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας. Να είστε όλοι καλά. Καλό σας βράδυ.

3:37

Η Αργεντινή χρειάζεται ένα βαθμό για να περάσει και εκείνη στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

3:34

Η «Σελεσάο» έχει 11 νίκες και 2 ισοπαλίες, με απολογισμό 35 βαθμούς, ενώ η «Αλμπισελέστε» ακολουθεί με  29 και ρεκόρ 8 νίκες-5 ισοπαλίες.

3:32

Συνεχίζοντας την αήττητη πορεία της στα προκριματικά, όπως και η Αργεντινή

3:30

Η Βραζιλία έχει ήδη πάρει το εισιτήριο για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ.

3:28

Λήξη της αναμέτρησης στο Σαν Χουάν. Ισοπαλία χωρίς σκορ για Αργεντινή και Βραζιλία.

3:24

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις στο ματς της Αργεντινής με τη Βραζιλία, τα οποία ήδη διανύουμε

3:23

90′ Δυνατό σουτ του Μέσι, μια ακόμα φορά που ο Άλισον ήταν στη σωστή θέση

3:21

88′ Η Βραζιλία διατηρεί τον έλεγχο του ματς, ενώ η Αργεντινή πιέζει μεν αλλά ανορθόδοξα δε…

3:19

86′ Ο Γκάμπριελ Ζεσούς στη θέση του Κούνια για τη Βραζιλία και ο Ντομίνγκες στη θέση του Λο Σέλσο για την Αργεντινή

3:18

85′ Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς, πάντα 0-0 το αποτέλεσμα. Με τη Βραζιλία να έχει περισσότερες τελικές από την Αργεντινή.

3:16

83′ Κόρνερ για την Αργεντινή από τα δεξιά, μάζεψε εύκολα την μπάλα ο Άλισον.

3:13

79′ Αλλαγή για τη Βραζιλία, ο Τζέρσον στη θέση του Πακετά

3:12

Η απίστευτη ενέργεια του Βινίσιους

3:10

76′ Κίτρινες κάρτες σε Ακούνια και Άντονι για την μεταξύ τους αψιμαχία.

3:08

75′ Ο Χουλιάν Άλβαρες στη θέση του Άνχελ Ντι Μαρία.

3:07

74′ Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο για μαρκάρισμα στον Ντε Πολ.

3:06

73′ Ο Άλισον αντέδρασε σωστά στο σουτ του Μέσι.

3:05

72′ Σουτ του Βινίσιους, μπλόκαρε ο Μαρτίνες

3:03

70′ Ο Άλισον αργοπόρησε και υπό την πίεση του Κορέα, πρόλαβε την τελευταία στιγμή να διώξει σε κόρνερ.

3:02

69′ Αλλαγή για τη Βραζιλία, ο Άντονι στη θέση του Ραφίνια.

2:59

65′ «Ζογκλερικό» του Βινίσιους, βρέθηκε στο έδαφος, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς

2:58

63′ Πολλά νεύρα από τους παίκτες των δύο ομάδων. Κλασικό Νοτιοαμερικανικό ντέρμπι

2:55

60′ Στην εξέλιξη της φάσης, σουτ του Φρεντ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στην πάνω μεριά του οριζοντίου δοκαριού της εστίας του Μαρτίνες!!!

2:53

58′ Κίτρινη κάρτα στον Πεζέλα για φάουλ στον Βινίσους, λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά.

2:50

55′ Πιέζει η Αργεντινή για να φτάσει στο γκολ, η κατοχή της μπάλας στο 55%-45% υπέρ της

2:47

52′ Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Πεζέλα στη θέση του Ρομέρο.

2:46

51′ Μακρινό σουτ από τον Ραφίνια, δεν ανησύχησε τον Μαρτίνες.

2:44

49′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομέρο για φάουλ πάνω στον Κούνια. Έχει τραυματιστεί ο Αργεντινός αμυντικός.

2:42

47΄Σουτ από τον Ντι Μαρία, έβαλε την κόντρα ο Φρεντ

2:39

46′ Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο. Με δύο αλλαγές για την «Αλμπισελέστε». Στο ματς οι Λισάντρο Μαρτίνες και Κορέα, αντί των Παρέδες και Λαουτάρο Μαρτίνες

2:41

Το μήνυμα των Αργεντινών διεθνών για τον Κουν Αγκουέρο…

2:38

Είναι η 14η αγωνιστική των προκριματικών στη ζώνη της Νότιας Αμερικής.

2:37

Όπως και το Χιλή – Ισημερινός… Στο 20λεπτο, οι φιλοξενούμενοι προηγούνται 1-0, ενώ οι Χιλιανοί συνεχίζουν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Βιδάλ στο 13′

2:35

Σε εξέλιξη του ματς Κολομβία – Παραγουάη, 0-0 στο 78′

2:33

Στα άλλα ματς για τα προκριματικά της Νότιας Αμερικής που έχουν ήδη ολοκληρωθεί:

Βολιβία – Ουρουγουάη 3-0

Βενεζουέλα – Περού 1-2

2:31

Η… έμπνευση του Κούνια που δεν είχε αποτέλεσμα

2:28

Μια ακόμα εκπληκτική φάση από το πρώτο ημίχρονο στο claciso της Νότιας Αμερικής. Φάση για highlight… Απίστευτος Ντι Μαρία!

2:25

Η φάση με πρωταγωνιστές τους Οταμέντι και Ραφίνια…

2:22

Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο. Πάντα το αποτέλεσμα παραμένει Αργεντινή – Βραζιλία 0-0

2:20

45’+3 Υπήρξε μια πτώση του Μαρτίνες υπό την πίεση του Φρεντ, αλλά δεν ήταν κάτι.

2:18

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο. Υπάρχει διακοπή γιατί είχε χτυπήσει ο Άλισον

2:17

45′ Κίτρινη κάρτα σε Πακετά και Παρέδες γιατί διαπληκτίστηκαν

2:16

44′ Παραμένει το αποτέλεσμα 0-0

2:13

41′ Συρτό σουτ του Ντε Πολ, έπεσε και έδιωξε ο Άλισον στην αριστερή του γωνία.

2:10

38′ Μακρινό σουτ για τους Βραζιλιάνους με τον Φρεντ, η μπάλα στην αγκαλιά του Μαρτίνες.

2:07

35′ Η φάση εξετάστηκε από το VAR, αλλά δεν υπήρχε κάτι το μεμπτό.

2:06

33′ Σε μια κίνηση του Ραφίνια από τα δεξιά, ο Οταμέντι την έχει χτυπήσει στο πρόσωπο. Ο Βραζιλιάνος μέσο-επιθετικός έχει ματώσει στα χείλη.

2:03

30′ Απείλησε η Αργεντινή με τον Μαρτίνες, οι Βραζιλιάνοι παραχώρησαν το κόρνερ.

2:01

Η φάση με το σουτ του Μέσι πριν από λίγο…

1:59

27′ Σουτ του Ραφίνια έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Μαρτίνες.

1:58

25′ Η κατοχή της μπάλας είναι έστω και για λίγο, υπέρ των Αργεντινών που έχουν 51%, έναντι 49% των Βραζιλιάνων.

1:57

24′ Σουτ του Μέσι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο σώμα του Μιλιτάο.

1:55

23′ Η «Αλμπισελέστε» παίζει κυρίως στην κόντρα, καθώς η «Σελεσάο» προσπαθεί να «παγώσει» το ματς

1:54

21′ Η μπάλα εδώ και δύο λεπτά στο μισό γήπεδο, στην επίθεση οι Βραζιλιάνοι

1:52

19′ Ο Κούνια θέλησε να κάνει κάτι πολύ φιλόδοξο με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από το χώρο του κέντρου, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Μαρτίνες

1:50

17′ Τεράστια ευκαιρία για τη Βραζιλία με τον Βινίσιους που βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, αλλά έκανε πολύ κακό τελείωμα.

1:48

15′ Οι παίκτες της Αργεντινής προσπαθούν να πιέσουν ψηλά, για να κλέψουν μπάλα και να απειλήσουν την εστία του Άλισον

1:45

13′ Στην κόντρα η Βραζιλία με τον Βινίσιους που θέλησα να κάνει το κάτι παραπάνω και χάθηκε μια καλή ευκαιρία.

1:44

12′ Κόρνερ για την Αργεντινή από τα δεξιά, απομάκρυναν εύκολα οι Βραζιλιάνοι αμυντικοί

1:42

10′ Αργεντινή – Βραζιλία 0-0 με τους δύο προπονητές, τον Σκαλόνι και τον Τίτε να δίνουν συνεχώς, όρθιοι, οδηγίες στους παίκτες τους

1:40

Αρκετά δυναμικό το ματς στο πρώτο λεπτά, με σκληρά μαρκαρίσματα εκατέρωθεν

1:37

5′ Πάντα στο 0-0 το αποτέλεσμα χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μπροστά από τις δύο εστίες. Οι οπαδοί της «αλμπισελέστε» φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του Μέσι

1:36

1:34

Οι αρχικές επιλογές των δύο προπονητών…

1:32

1′ Σέντρα στο μεγάλο ματς της Νότιας Αμερικής ανάμεσα σε Αργεντινή και Βραζιλία

1:31

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων από τον Covid-19323

01:28

Η αρχική ενδεκάδα της Βραζιλίας: Άλισον, Ντανίλο, Μαρκίνιος, Μιλιτάο, Σάντρο, Φρεντ, Φαμπίνιο, Πακετά, Ραφίνια, Κούνια, Βινίσιους.

01:27

Η αρχική ενδεκάδα της Αργεντινής: Ντίμπου Μαρτίνες, Μολίνα, Ρομέρο, Οταμέντι, Ακούνια, Ντι Μαρία, Ντε Πολ, Παρέδες, Λο Σέλσο, Μέσι και Λαουτάρο Μαρτίνες.

01:26

Τώρα το σκηνικό είναι εντελώς διαφορετικό. Η ώρα της ανάκρουσης του εθνικού ύμνου της Αργεντινής.

01:25

Την ώρα που γίνεται η ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Βραζιλίας οι αποδοκιμασίες από τους Αργεντίνους οπαδούς είναι έντονες

01:24

Οι δύο ομάδες έκαναν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο και μετράμε αντίστροφα για τη σέντρα στο clasico της Νότιας Αμερικής

01:23

Κατάμεστο το γήπεδο San Juan del Bicentenario

01:21

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ματς για τα προκριματικά της ζώνης της Νότιας Αμερικής