overfm.gr | Super League 1 | Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ 0-3 [live]

Ο Απόλλων Σμύρνης αντιμετωπίζει αυτήν την ώρα τον ΟΦΗ για την εξ αναβολής αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

22′:Κόρνερ για τον Απόλλωνα

23′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ

24′: Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Γκαγιέχος έκανε υπέροχη κίνηση γύρισε στον Λάμπρου και αυτός με ωραίο σουτ νίκησε τον Βέρχουλστ για το 1-0!

26: Και πάλι γκολ ο ΟΦΗ! Ο Λάζαρος Λάμπρου διπλασιάζει τα τέρματα των Κρητικών. Η μπάλα στρώθηκε στον Λάμπρου μετά από κόντρα στον Βέρχουλστ και σε κενό τέρμα σκοράρει για το 2-0!

28′: Κόκκινη κάρτα ο Απόλλων Σμύρνης. Με δέκα παίκτες η Ελαφρά Ταξιαρχία

32′: Φάουλ για τους γηπεδούχους

33′: Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Πέρασε ανεκμετάλλευτο

35′: Σουτ του Τσιλιανίδη, μπλόκαρε εύκολα ο Βέρχουλστ

39′: Ο Λάμπρου βρήκε χώρο και σούταρε όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

45′: Στο έδαφος ο Ιωαννίδης που χτύπησε με τον Βέρχουλστ

45+1′: Ο Τοράλ πήρε την μπάλα από τα δεξιά από τον Τσιλιανίδη, έκανε το φαλτσαριστό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

45+2′: Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

ΤΕΛΟΣ Α’ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′: Άρχισε το δεύτερο μέρος

47′: Ο Λάμπρου κατέβασε υπέροχα και γύρισε στον Τοράλ, όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε αρκετά άουτ

49′: Κόρνερ για τους γηπεδούχους

51′: Ο Λάμπρου έφυγε στην αντεπίθεση, ο Τοράλ γύρισε στον Τσιλιανίδη όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε άουτ

52′: Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους το οποίο όμως πέρασε ανεκμετάλλευτο

55′: Πολύ καλή στιγμή για τον  Απόλλωνα

62′: Ο ΟΦΗ κοντρολάρει τον ρυθμό του παιχνιδιού. Έχει την κατοχή, ο Απόλλων δυσκολεύεται να γίνει πραγματικά απειλητικός, με τους Κρητικούς να ψάχνουν τις στιγμές τους για ένα τρίτο γκολ.

63′: Γκολ για τον ΟΦΗ! Οι Κρητικοί με σκόρερ τον Γκαγιέχος δίνουν διαστάσεις θριάμβου στο ματς

65′: Αλλαγές και για τις δύο ομάδες. Νέιρα εκτός, στη θέση του Ντουρμισάι και ο Ναμπί στη θέση του Τσιλιανίδη. Φατιόν εκτός μέσα ο Κραγιόπουλος και ο Παμλίδης στη θέση του Λα Πάρα

69′: Κόρνερ για τον ΟΦΗ

70′ Φάουλ σε καλό σημείο και πάλι για τον ΟΦΗ. Απευθείας ο Λάμπρου, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ

73′: Κεφαλιά του Μπρούνο Άλβες, μπλόκαρε ο Βάτερμαν

74′: Αλλαγές για τον ΟΦΗ, ο Καμάου στη θέση του Τοράλ και ο Κοροβέσης στη θέση του Μπαλογιάννη

74′: Κεφαλιά του Λάμπρου, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ

77′: Αλλαγές για τον Απόλλωνα, ο Ρόνιε στη θέση του Λισγάρα και ο Μαρτίνες στη θέση του Γιαννιώτα

79′: Ο Σελίμοβιτς στη θέση του Γκαγέγκος

86′: Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση στο τελευταίο 7λεπτο στο ματς…

89′: Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. Απευθείας ο Ναμπί, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ

90+2′: Τέλος στο ματς. Ο ΟΦΗ κάνει ένα σημαντικό βήμα στην μάχη της εξάδας περνώντας νικηφόρα από το «Γεώργιος Καμάρας» με σκορ 3-0