overfm.gr | Super League 1 | Απόλλων Σμύρνης: Φιλική νίκη κόντρα στον Ατρόμητο

Με 3-1 κόντρα στον Ατρόμητο, επικράτησε σε φιλικό αγώνα ο Απόλλων Σμύρνης στο Περιστέρι.

Αφού η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Super League δεν έχει ξεκινήσει, οι ομάδες συνεχίζουν να δίνουν φιλικούς αγώνες προετοιμασίας, με τον Ατρόμητο να υποδέχεται τον Απόλλων Σμύρνης στο Περιστέρι και να γνωρίζει την ήττα με 3-1.

Αρχικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Βίκτωρ Κλωναρίδη, να κάνει το 1-0 μόλις στο 9ο λεπτό. Η απάντηση από την πλευρά της «Ελαφράς Ταξιαρχίας», ήρθε αρκετά γρήγορα, καθώς ένα λεπτό μετά ο Σαχλί στο 10′ ισοφάρισε, ενώ στο 13ο λεπτό ήρθε η ανατροπή του αγώνα, με τον Ντάουντα να κάνει το 2-1 για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο  Ματέι στο 43΄με πολύ καλό σουτ.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Καστεγιάνο, Μαυρομμάτης, Στρούγγης, Σάλομον, Νάτσος, Μπεντινέλι, Μουνίθ, Κλωναρίδης, Κουλούρης.
Έπαιξαν και οι Χατζηισαΐας, Νταβιώτης, Ντένιτς, Κωτσόπουλος, Πισάνο, Σπιριντόνοβιτς, Καρτάλης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουστ (63΄ Κότσαρης), Ντεντάκης, Τουτουαρίμα (66΄ Βιτλής), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν (46’ Μπαξεβανίδης), Σλίβκα, Τσιλούλης (77΄ Κραγιόπουλος), Σαχλί, Ματέι (63΄ Παπαγεωργίου), Ντάουντα (66΄ Ιωαννίδης).