overfm.gr | Live Αγώνες | Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ: Παρακολουθήστε live την αναμέτρηση του Απόλλων Σμύρνης με την ΑΕΚ για την ένατη αγωνιστική της Super League. Τηλεοπτικά από το COSMOTE SPORT 2 HD στις 19:30

Η ΑΕΚ φιλοξενείται από τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη (06/11, 19:30, COSMOTE Sport 2 ) για την όγδοη αγωνιστική της Super League Interwetten,

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης:

21:29

Ευχαριστούμε όλους εσάς που μείνατε στη παρέα μας.

Μείνετε συντονισμένοι στον Overfm.gr για το τρίτο ημίχρονο της αναμέτρησης

21:27

Τελευταίο σφύριγμα. Απόλλωνας Σμύρνης – ΑΕΚ 2-2.

21:27

Φάουλ από τον Ντεντάκη στον Αραούχο σε πλάγια θέση. Κόσμος στα καρέ του Κότσαρη. Πέρασε ανεκμετάλλευτη η φάση όμως.

21:25

Φυσικά και θα έχουμε και άλλες καθυστερήσεις μόλις επιστρέψει ο Κότσαρης και συνεχιστεί ο αγώνας

21:22

Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κότσαρη να απογειώνεται και να διώχνει εντυπωσιακά στο γάμα της εστίας του σε κόρνερ.

21:21

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:20

Το 2-2 της ΑΕΚ με τον Αραούχο

21:19

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο στη Ριζούπολη. Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο για καθυστέρηση.

21:18

Στο 89ο λεπτό ο Φαν Λα Πάρα παίρνει την θέση του Ιωαννίδη και ο Παπαγεωργίου αυτή του Παμλίδη

21:!7

Εντυπωσιακός ο Άμπραμπατ που έχει αλλάξει όλη τη ροή της αναμέτρησης για την ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ είναι συνεχώς μπροστά ειδικά μετά το 2-2 θέλοντας το γκολ της νίκης

21:16

21:16

Κίτρινη στον Ντεντάκη για φάουλ στον Χατζισαφί

21:15

84′ Ο Σιμάνσκι παίρνει τη θέση του Σιμόες και ο Μισελέν του Ρότα

21:12

82′ Καλό γύρισμα αλλά άστοχο σουτ του Ανσαριφάρντ

21:09

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΚΑΙ 2-2

Ο Άμραμπατ έκανε εξαιρετική σέντρα και ο Αργεντίνος με το κεφάλι νίκησε τον Κότσαρη κάνοντας το 2-2 στο 80ο λεπτό.

Υπήρξε εξέταση του VAR και για το γκολ αυτό και μέτρησε κανονικά

21:07

76′ Κίτρινη στον Αραούχο

21:04

Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη στο 75′.

21:03

Το γκολ της ανατροπής του Παμλίδη

21:02

Στο 72ο λεπτό οι Άμραμπατ και Χατζισαφί παίρνουν τις θέσεις των Μοχαμάντι και Λιβάι Γκαρσία

20:58

Δείτε το δοκάρι του Σιμόες

20:56

Πιέζει ακόμα περισσότερο η ΑΕΚ πλέον, ψάχνοντας την ισοφάριση.

20:55

65′ Ο Ανσαριφάρντ παίρνει τη θέση του Λε Ταλέκ

20:53

Έχουμε έλεγχο VAR για το γκολ το οποίο επικυρώνει το 2-1 για την «Ελαφρά Ταξιαρχία»

20:51

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Ο Παμλίδης στο 62 κάνει το 2-1 όταν βγήκε η εξαιρετική πάσα στην πλάτη της άμυνας από τον Φατιόν, για τον Παμλίδη, ο Τσιλούλης πλασάρει, ο Στάνκοβιτς διώχνει, αλλά ο Παμλίδης ακολουθεί τη φάση και σκοράρει.

20:50

Ανεβαίνει ο ρυθμός του αγώνα και η ΑΕΚ εντείνει τη πίεση της

20:46

Δοκάρι για την ΑΕΚ που χάνει τεράστια ευκαιρία να κάνει 1-2 με τον Σιμόες με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Κότσαρη

20:45

Φτάσαμε στο 55ο λεπτό παραμένει το 1-1

20:40

Πεσμένος ο ρυθμός στην επανάληψη . Ο Απόλλωνας στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου έχει μπει πιο δυνατά και πιέζει όσο μπορεί πιο ψηλά.

20:36

Δείτε το 1-1 του Ιωαννίδη

20:35

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Ριζούπολη.

Δεν έχουμε αλλαγή στο ημίχρονο, εκτός φυσικά της αναγκαστικής του Απόλλωνα με τον Ντεντάκη να έχει μπει από το 32′ στη θέση του τραυματία Ντομίνγκες

20:15

Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Τζαβέλλα, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κότσαρη στο 45ο λεπτό.

20:13

Κόντρα στη ροή του αγώνα που ήταν μονόλογος για την ΑΕΚ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ισοφαρίζει και αλλάζει τα δεδομένα της αναμέτρησης

20:12

Ο Ιωαννίδης με κεφαλιά κάνει το 1-1 μετά από εξαιρετική σέντρα του Νίκο Μαρτίνες από τα αριστερά

20:10

5 λεπτά ακόμα για την ανάπαυλα ,η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 χάρη στην κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία.

20:08

Ο Τσιλούλης έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο κρατώντας τον ώμο του. Όπως έδειξε και το ριπλέι έπεσε άσχημα στο έδαφος και έχουμε νέα διακοπή

20:07

20:05

Εξαιρετική προσπάθεια του Τσούμπερ που μπήκε στην περιοχή, ντρίπλαρε τον Μπρούνο Άλβες αλλά το σουτ του κόντραρε ο Κάστρο με τη μπάλα να πάει κόρνερ (11ο για την ΑΕΚ)

20:04

73%-27% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ. Αντιπροσωπευτικό το ποσοστό για την εικόνα του παιχνιδιού είναι και το γεγονός ότι η ΑΕΚ έχει κερδίσει 10 κόρνερ σε 33 αγωνιστικά λεπτά

20:02

Νέα διακοπή γιατί ο Ντομίνγκεζ του Απόλλωνα δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Ντεντάκης θα πάρει τη θέση του.

20:00

Τεράστια ευκαιρία για την ένωση στο 30ο λεπτό με τον Αραούχο μετά την πάσα του Τσούμπερ να βγαίνει απέναντι στον Κότσαρη με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα να τον νικάει

19:59

Άλλη μια εξαιρετική στιγμή για την ΑΕΚ αλλά ο Βράνιες που πήρε την κεφαλιά ήταν άστοχος.

19:54

Ο Μάνταλος με σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ, ενώ πριν ο Αραούχο δεν μπόρεσε χωρίς πίεση να βρει σωστά την μπάλα για να εκτελέσει

19:52

Κεφαλιά του Παμλίδη μετά τη σέντρα του Μπαξεβανίδη με τη μπάλα να φεύγει άουτ

19:50

Από το κόρνερ του Μάνταλου (7ο για την ΑΕΚ) η κεφαλιά του αφύλακτου Λε Ταλέκ πέρασε λίγο άουτ.

19:50

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τσούμπερ ο Κότσαρης διώχνει  με υπερένταση σε κόρνερ.

Στο φάουλ που κέρδισε λίγο πριν η ένωση ο Μπαξεβανίδης δέχθηκε την πρώτη κίτρινη κάρτα της αναμέτρησης

19:48

Στο 16ο λεπτό ο Στάνκοβιτς διώχνει τη μπάλα σε κεφαλιά του Τσιλούλη και στη συνέχεια ο Απόλλωνας σκοράρει αλλά ο Πινέιρο έχει δώσει επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα της Ένωσης

19:47

Ισοφαρίζει ο Απόλλων Σμύρνης αλλά θα ακυρωθεί το γκολ

19:45

Στις εξέδρες της Ριζούπολης βρίσκονται πάνω από 3.000 φίλοι της Ένωσης

19:43

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΒΑΙ ΓΚΑΡΣΙΑ

Εντυπωσιακό άλμα από τον Γκαρσία που με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ του Μάνταλου θα νικήσει τον Κότσαρη για το 1-0.

19:40

Δεύτερη καλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο να κάνει το σουτ και τον Κότσαρη να μπλοκάρει στο 10ο λεπτό

19:38

Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ στο 8ο λεπτό με εκτελεστή τον Πέτρο Μάνταλο

19:37

Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ στο 6! Η μπάλα ψηλά στον αέρα και ο Αραούχο με γυριστό δοκίμασε να απειλήσει, μπλόκαρε  ο Κότσαρης.

19:36

Ξεκάθαρη η πρόθεση της ΑΕΚ να κλείσει στα καρέ του το Απόλλωνα από τα πρώτα λεπτά, έχοντας πάρει τη κατοχή μπάλας

19:35

Διαιτητές της αναμέτρησης : Ζοάο Πινέϊρο, Τιάγκο Κόστα, Νούνο Έϊρας

4ος Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς

19:32
Οι γηπεδούχοι του Απόλλωνα θέλουν να πάρουν κάτι από το ματς, καθώς βρίσκονται στην προτελευταία θέση με 5 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι της ΑΕΚ θέλουν το τρίποντο για να περάσουν τον Ολυμπιακό έχοντας ένα ματς περισσότερο.
19:31

19:30

1′ Έναρξη του αγώνα στη Ριζούπολη

19:26

Στα άλλα δύο σημερινά παιχνίδια, ο ΟΦΗ επικράτησε του Ατρομήτου με 2-0 και ο ΠΑΣ Γιάννινα του Παναιτωλικού με 3-0

19:23

Οι συνθέσεις των ομάδων

Απόλλων Σμύρνης (Τζιανλούκα Φέστα): Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Ντομίνγκεζ, Μπρούνο Άλβες, Φατιόν, Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνες, Τσιλούλης και Ιωαννίδης.

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς, Ρότα, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμαντί, Σιμόες, Μάνταλος, Λε Ταλέκ, Λιβάι Γκάρσια, Αραούχο, Τσούμπερ.

19:21

Με τον αγώνα του Απόλλωνα Σμύρνης με την ΑΕΚ, ολοκληρώνεται η πρώτη μέρα της 9ης αγωνιστικής στην Super League Interwetten