overfm.gr | Super League 2 | Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β: Μεσημεριανός περίπατος

Ο ΠΑΟΚ Β είχε ένα εύκολο μεσημέρι και πήρε τη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου με 3-0.

Απόλλων Πόντου και ΠΑΟΚ Β αναμετρήθηκαν στο γήπεδο του Μακεδονικού για την πέμπτη αγωνιστική της Super League 2. Νικητές ήταν οι φιλοξενούμενοι με 3-0. Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β: Μεσημεριανός περίπατος.

Ο Πολυτιμότερος: Ξεκάθαρα ο Κούτσιας. Ο τελευταίος πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, «κλειδώνοντας» από νωρίς τη νίκη για την ομάδα του.

Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Ο ΠΑΟΚ Β ολοκλήρωσε ιδανικά το πρώτο ημίχρονο αφού στο 45+1′ ο Κούτσιας έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα, μετά από ωραία σέντρα του Τσαούση από τα αριστερά.

Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΚΩΝ: Ο Πάμπλο Γκαρσία επέβαλε από νωρίς τον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας του στο ματς, με τους γηπεδούχους να μη βρίσκουν λύσεις.

Η ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ: Ο διαιτητής του αγώνα δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα, πέραν της φάσης του 37ου λεπτού, όπου, πάντως, σωστά έδειξε την κόκκινη κάρτα.

Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β: Μεσημεριανός περίπατος

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία δεν είχε κανένα πρόβλημα και πήρε εύκολα τη νίκη. Το σκορ άνοιξε ο Κούτσιας στο 33ο λεπτό. Ακολούθησε κόκκινη του Διαμαντόπουλου στο 37΄, η οποία έκανε πιο εύκολα τα πράγματα για το Δικέφαλο του Βορρά. Το 2-0 έκανε και πάλι ο Κούτσιας στις καθυστερήσεις του πρωτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τον χαρακτήρα τυπικής διαδικασίας. Το… κερασάκι στην τούρτα μπήκε με αυτογκόλ του Καλογέρη στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης.

Γκολ: Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β 0-3

(3′, 45+1′ Κούτσιας , 59′ αυτ. Καλογέρης)

Κίτρινες: Μανωλιούδης
Κόκκινες: 35′ Μπαργκάν

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Αμαραντίδης, Καλογέρης, Φράγκος, Καλαϊτζίδης, Σουντουρά, Δεινόπαπας, Παπαϊωάννου, Μπαργκάν, Ενομό.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Τσαούσης, Κουλιεράκης (46′ Τσοπούρογλου), Μανωλιούδης (46′ Παναγιώτου), Ουεντράογκο, Τσινγκάρας, Χατζηστραβός (73′ Γρόσδης), Κουλούρης (65′ Πανίδης), Γαϊτανίδης (60′ Τζίμας), Κούτσιας.

Διαιτητής: Κατοίκος (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Κουκούμης (Καβάλας), Σάββας (Σερρών)