overfm.gr | Super League 1 | Απόλλων – ΠΑΟΚ – Kοντά στο 2-0 με τον Βιερίνια οι «ασπρόμαυροι»

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να κάνει το 2-0 στον αγώνα, αφού το σουτ του πέρασε αουτ.

Ο ΠΑΟΚ ο οποίος προηγείται από το πρώτο ημίχρονο με 1-0 ενάντια στον Απόλλωνα Σμύρνης, έφτασε κοντά στο να διπλασιάσει τα τέρματα του, όταν ο αρχηγός του Αντελίνο Βιερίνια στο 58ο λεπτό του αγώνα έπιασε ένα δυνατό σουτ με το αριστερό του πόδι, με την μπάλα ωστόσο να μην του κάνει το χατίρι και να περνά πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Βέρλουστ.

Με αυτό τον τρόπο το 1-0 για τον ΠΑΟΚ παρέμεινε, με την ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου να μην κάνει γκολ την καλύτερη-μεγαλύτερη ευκαιρία που του παρουσιάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο.