overfm.gr | Super League 1 | Απόλλων – ΑΕΚ: Προβάδισμα με Λιβάι

Νωρίς-νωρίς η Ένωση λύνει το… γόρδιο δεσμό. Πετυχαίνοντας γκολ πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο. Απόλλων – ΑΕΚ: Προβάδισμα με Λιβάι.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ματς για την ΑΕΚ στη Ριζούπολη. Πριν συμπληρωθούν δεκαπέντε λεπτά στο ματς, πήρε… κεφάλι στο σκορ. Απόλλων – ΑΕΚ: Προβάδισμα με Λιβάι.

Ιδανική εκκίνηση για την Ένωση. Στο κόρνερ που εκτέλεσε από τα δεξιά ο Μάνταλος, ο Λιβάι Γκαρσία σηκώθηκε ψηλότερα από όλους. Η κεφαλιά που έπιασε δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κότσαρη.

Ο γκολκίπερ του Απόλλωνα είδε την μπάλα να πηγαίνει στην αριστερή του γωνία, εκεί όπου δεν μπορούσε να κάνει το παραμικρό για να αποτρέψει το γκολ. Με αυτό τον τρόπο ήρθε το πρώτο γκολ για την ΑΕΚ κι έγινε το 0-1 στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης.