overfm.gr | Πόλο | Απώλεια αήττητου και πρωτιάς για Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός έχασε το αήττητο καθώς ηττήθηκε από την Μπαρτσελονέττα με 9-7 στο Παπαστράτειο και έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή του Α’ ομίλου του Champions League.

Αήττητο ήταν και πάει για τον Ολυμπιακό. Οι πρωταθλητές Ελλάδας ηττήθηκαν από την Μπαρτσελονέττα με 9-7 στο Παπαστράτειο η οποία είναι μόνη πρώτη στην κορυφή του Α’ Ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ισπανική ομάδα διατήρησε το νικηφόρο σερί της και έμεινε μόνη στην κορυφή.

Στα τρία πρώτα οκτάλεπτα το παιχνίδι ήταν ο ορισμός του ντέρμπι με το σκορ να είναι 6-6 και τους «Πειραιώτες» να παίρνουν το προβάδισμα και τους Ισπανούς να ισοφαρίζουν. Χαρακτηριστικό ήταν ότι κάθε περίοδος έληγε με 2-2. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Μιλάνοβιτς υπέστη μπλακ άουτ με τους «Καταλανούς» με τρία τέρματα να παίρνουν την νίκη.