overfm.gr | Super League 2 | ΑΟ Τρίκαλα – ΠΑΟΚ Β’ 0-6 – Μεγάλη νίκη για τον δικέφαλο σε ματς παρωδία

Ο ΠΑΟΚ Β’ δεν έδειξε έλεος στα αποδυναμωμένα Τρίκαλα, καθώς έριξε 6αρα στους γηπεδούχους, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής της Super League.

Το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ Β’ και στα Τρίκαλα είναι ένα παιχνίδι το οποίο θα δυσκολευτούμε να ξεχάσουμε. Η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να παρατάξει ενδεκάδα όμως ο Χρήστος Νιάρος όντας τραυματίας αποχώρισε στο 3’. Οι δυσκολίες όμως δεν σταμάτησαν εκεί καθώς η ομάδα του ΑΟΤ αναγκάστηκε στο 25’  να παίξει με 9. Ο Γκόβινας αποχώρισε από τον αγωνιστικό χώρο υποβασταζόμενος.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία στο 8’ άνοιξε το σκορ με τον Φασίδη μετά από ασίστ του Κούτσια. Στο 15ο λεπτό ο Κούτσιας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του μετά από πάσα του Τσαούση. Στην συνέχεια το 0-3 έκανε ο Γρόσδης με ένα σουτ. Το 0-4 ήρθε από τον Κουλούρη στο 70’. Ο Καλουτσικίδης χρίστηκε και αυτός σκόρερ στο 75’ κάνοντας το 0-5. Ενώ το τελικό 0-6 διαμόρφωσε ο Τζίμας στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok