overfm.gr | Α1 Γυναικών | ΑΟ Θήρας-ΑΕΚ – Οριστική διακοπή λόγω κορονοϊού

Η ΑΕΚ κέρδισε στα χαρτιά την αναμέτρηση με τον ΑΟ Θήρας καθώς ο κορονοϊός αποδεκάτισε την νησιωτική ομάδα. Οι γηπεδούχες είχαν μόλις πέντε παίκτριες.

Ο κορονοϊός συνεχίζει να ταλαπαιωρεί όλα τα σπορ. ΑΟ Θήρας και ΑΕΚ τέθηκαν αντιμέτωπες με τον ΑΟ Θήρας στο κλειστό γυμναστήριο του νησιού στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών. Όλα έγιναν λίγο μετά την έναρξη του ματς

Συγκεκριμένα, ενώ παιζόταν ο τρίτος πόντος στο πρώτο σετ η Διάλα ένιωσε αδιαθεσία και αποχώρησε από τον αγώνα. Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα από την Σαντορίνη είχε μόλις έξι παίκτριες στην διάθεση της. Με αυτόν τον τρόπο η Ένωση πήρε στα χαρτιά το ματς και έκλεισε το φύλλο αγώνα εις βάρος των γηπεδούχων.

Με τον ίδιο τρόπο έχασε το ματς απέναντι στις Αμαζόνες. Σύμφωνα με το υγειονομικό πρωτόκολλο δεν μπορούσε να αγωνιστεί λόγω κρουσμάτων.

Η ανακοίνωση της ΕΟΠΕ

Διακοπή στην αναμέτρηση του Α.Ο. Θήρας με την Α.Ε.Κ. για την 11η αγωνιστική της Volley League Γυναικών.

Η γηπεδούχος ομάδα δήλωσε έξι αθλήτριες στο φύλλο αγώνος και με το σκορ στο 2-0 στο πρώτο σετ, η κεντρική του Α.Ο. Θήρας Βασιλική Διάλλα αισθάνθηκε αδιαθεσία και αφού ο ιατρός του αγώνα που την εξέτασε έκρινε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει και μετά την παρέλευση των τριών λεπτών που προβλέπεται από τους κανονισμούς παιδιάς της F.I.V.B. αποφασίστηκε η οριστική διακοπή του.