overfm.gr | ΣΠΟΡ | ΑΟ Προσοτσάνης-ΠΑΟΚ 21-42: Νικηφόρα πέρασε και από την Προσοτσάνη

ΑΟ Προσοτσάνης-ΠΑΟΚ 21-42: Ο «δικέφαλος» έκλεισε την Α’ φάση της Α1 Χάντμπολ γυναικών με «6Χ6»

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του στην Α’ φάση της Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας με «νταμπλ σκορ» 21-42, της Προσοτσάνης Δράμας, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής.

Η κάτοχος του νταμπλ επιβεβαίωσε τον τίτλου του φαβορί του αγώνα, ανοίγοντας τη διαφορά του σκορ από νωρίς στο παιχνίδι. Ο «Δικέφαλος» με «όπλο» του την άμυνα και την επιθετική του ποιότητα, κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 22-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δημήτρης Πελεκίδης μοίρασε το χρόνο συμμετοχής στις αθλήτριες του, ωστόσο εκείνες δεν μείωσαν τον ρυθμό τους. Το τελικό 42-21, ήρθε άνετα, με τον ΠΑΟΚ να κάνει το «6Χ6» στην Α’ φάση, και πλέον ετοιμάζεται για τα Play-Off.