overfm.gr | Διεθνή | Αντβέρπ – Νέα γκέλα για την αντίπαλο του Ολυμπιακού [pic, vid]

Παρά το γεγονός ότι κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 επί της Λεουβέν, ωστόσο η Αντβέρπ δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη.

Σε μία ακόμα γκέλα υπέπεσε η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους Ομίλους του Europa League, Αντβέρπ, καθώς έχασε βαθμούς από τη Λεουβέν.

Η βέλγικη ομάδα μπορεί να κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, εν τέλει ήρθε ισόπαλη 2-2 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Πώς ήρθε η ισοπαλία

Η Αντβέρπ, μπήκε μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του Μάερτενς στο 38ο λεπτό του αγώνα, ενώ ο Φρέι στο 47ο λεπτό έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μπράιαν Πρίσκε μπήκε πιο χαλαρά με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μειώσουν στο 55′ με τον Οζκασάρ (2-1) και να ισοφαρίσουν στο 77ο λεπτό με τον Σενγκέλια.

Έτσι, η Αντβέρπ παρέμεινε στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με μόλις μία νίκη στις πέντε πρώτες αγωνιστικές με δύο ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Γάνδη ισοπέδωσε την Κλαμπ Μπριζ με το εκκωφαντικό 6-1.

Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, η Γάνδη προηγήθηκε 3-0 με τους Τισουντάλι (9′), Ντε Σαρτ (15′) και Φορτούνα (38′), βρίσκοντας ακόμα τρία στην επανάληψη με τους Μπεζούς (61′), Ντεπότρ (66′) και το αυτογκόλ του Μινιολέ στο 79′. Το μόνο που κατάφεραν να κάνει η τραγική Κλαμπ Μπριζ, ήταν να μειώσει προσωρινώς σε 4-1 με τον Βανάκεν.