overfm.gr | Διεθνή | Άντερλεχτ – Επιστροφή στις νίκες με «ξέσπασμα»

Η Άντερλεχτ με «ξέσπασμα» στο δεύτερο ημίχρονο, επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Μαλίν με το ευρύ σκορ 7-2, για το Βελγικό πρωτάθλημα της Pro League.

Η Άντερλεχτ του Βινσέντ Κομπανί, με καταιγιστική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε της Μαλίν με σκορ 7-2.

Η ομάδα της πρωτεύουσας άντεξε στην πίεση της Μαλίν, στο πρώτο μέρος και ξέσπασε στο δεύτερο.

Για το σύνολο του Κομπανί, το σκορ άνοιξε ο Ραμάν στο 23. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, ισοφάρισαν με γκολ του Στορμ, στο 37′, έπειτα από ασίστ του πρώην «Ερυθρόλευκου», Ούγκο Κάιπερς.

Δεύτερο ημίχρονο, μόνο για μια ομάδα:

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο.  Ο Κουαμέ με τα πρώτα του γκολ στο Βέλγιο στο 49′ και το 57′, έκανε το 3-1.

Ο Μουρίγιο στο 61′ πέτυχε το τέταρτο γκολ, ο Αμούζου στο 74′ το πέμπτο, ο Φερσχάρεν έκανε το 6-1 στο 85′ και ο Ζίρκζεϊ διαμόρφωσε το 7-2 στο 88′.

Η Μέχελεν απλά μείωσε στις καθυστερήσεις με ωραία εκτέλεση φάουλ του Καγιά.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Άντερλεχτ (Κομπανί): Φαν Κρόμπρουχε – Μουρίγιο (82′ Μουρίγιο), Χουντ, Χάργουντ – Μπέλις, Γκόμεθ – Ελ Χατζ, Όλσον (83′ Όλσον), Κάλεν, Ρεφαέλοφ (70′ Αμούζου) – Ραμάν (51′ Φερσχάρεν), Κουαμέ (83′ Ζίρκζεϊ).
Μέχελεν (Φράνκεν): Κούκε – Γουόλς (82′ Γουόλς), Φανλερμπέρχε (70′ Φαν Ντάμε), Μπατό, Μπάικερ – Σχόοφς, Ουμ Γκουέ – Σβέντ (70′ Ντράουφ), Μραμπτί, Στορμ, Κάιπερς (82′ Κάιπερς).