overfm.gr | Super League 1 | Ανσαριφάρντ και Τσούμπερ ανέλαβαν για την ΑΕΚ [vid]

Με δύο τέρματα του Καρίμ Ανσαριφάρντ και του Στίβεν Τσούμπερ η ΑΕΚ προηγείται του Βόλου με 2-0 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Οι Κιτρινόμαυροι σε ένα θεαματικό πρώτο ημίχρονο πηγαίνουν τα αποδυτήρια με το υπέρ τους 2-0. Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 42ο λεπτο με γκολ του Καρίμ Ανσαριφάρντ. Ο Τσούμπερ έφυγε στην αντεπίθεση έκανε τη σέντρα και ο Ανσαριφάρντ σκόραρε με ωραίο πλασέ για το 0-1. Το δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ σκόραρε ο Τσούμπερ. Ο Άμραμπατ τσίμπησε την μπάλα και ο Τσούμπερ με ένα γρήγορο σπρίντ έστειλε την μπάλα στο κενό τέρμα.

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ κάνει το 0-1

Ο Στίβεν Τσούμπερ διπλασιάζει τα τέρματα της ΑΕΚ

Να θυμίσουμε ότι ο Βόλος είχε κερδίσει πέναλντι στο 39ο λεπτό. Ο διαιτητής σε ανατροπή του Σιμόες στον Πουρίτα, έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Ρεγκατέν πήρε λίγα μέτρα φόρα, γλίστρησε και έστειλε την μπάλα άουτ.