overfm.gr | Premier League | Ανώμαλη προσγείωση για Σίτι στο «Σίτι Γκράουντ»

Απρόσμενη απώλεια για την Μάντσεστερ Σίτι η οποία παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στην Νότιγχαμ στο «Σίτι Γκράουντ».

Τρεις μέρες μετά την μεγαλειώδη νίκη στο ντέρμπι με την Άρσεναλ με 3-1 στο «Έμιρεϊτς» , ηΜάντσεστερ Σίτι υπέστη μια απρόσμενη γκέλα. Οι πρωταθλητές Αγγλίας έμειναν στο 1-1 με την Νότιγχαμ στο «Σίτι Γκράουντ» και έμειναν δυο βαθμούς πίσω από τους «κανονιέρηδες» που έχουν ένα ματς λιγότερο. Ο Σίλβα στο 41′ άνοιξε το σκορ για τους «πολίτες» αλλά ο Γουντ στο 84′ χάρισε τον βαθμό στους νεοφώτιστους.

Mε το ίδιο σκορ έληξε και η αναμέτρηση στο «Κομιούνιτι Στάντιουμ» ανάμεσα στην Μπρέντφορντ και την Κρύσταλ Πάλας με την τελευταία να ανοιγει το σκορ με τον Εζέ στο 69′ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 96′ με τον Ζανέλ. Μεγάλο διπλό για την ουραγό Σαουθάμπτον επί της Τσέλσι με 1-0 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» χάρη σε γκολ του Γουόρντ Πρόουζ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Με γκολ του Σόλομον στο 88′ η Φούλαμ απέδρασε από το «Φάλμερ» κερδίζοντας με 1-0 την Μπράιτον ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησαν και η Έβερτον της Λιντς στο «Γούντισον Παρκ» με τέρμα του Κόουλμαν στο 64′ και η Μπόρνμουθ της Γουλβς στο «Μολινό» με γκολ του Ταβερνιέρ στο 49′.