overfm.gr | Super League 2 | Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β’ 1-0 – «Δώρο» από τον Μπάλλα η νίκη

Η Αναγέννηση Καρδίτσας πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον ΠΑΟΚ Β’ σε εξ’ αναβολής αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Αναγέννηση στο Βόρειο όμιλο της Super League 2, καθώς επικράτησε του ΠΑΟΚ Β’ με 1-0 χάρη σε γκολ του Παναγιώτη Μπάλλα στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι Θεσσαλοί, είναι πλέον στην τρίτη θέση με 40 βαθμούς, εννέα πίσω από την πρωτοπόρο Βέροια. Ο ΠΑΟΚ Β’, είναι όγδοος με 29.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 21ο λεπτό. Ο Μπουργάνης απομάκρυνε την μπάλα έπειτα από εκτέλεση φάουλ, όμως στην επαναφορά ο Μπαλλάς σκόραρε με το κεφάλι. Στο 37’ ο ΠΑΟΚ είχε την ευκαιρία του με τον Τζίμα όμως δεν την εκμεταλλέυτηκε. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Γκίνι σκόραρε για την Αναγέννηση όμως το γκολ ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ.

Στο 53ο λεπτό, ο Μπραμπίγια έστειλα τη μπάλα στο δοκάρι του Μπουργάνη. Μέχρι τη λήξη του ματς δεν υπήρχε κάποια άλλη αξιόλογη στιγμή και παρέμεινε το 1-0.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Γκέκας, Κουτρομάνος, Κοτσώνης, Γκόλιας, Σταμόπουλος, Μπάλλας (73′ Καρρίκι), Πλέγας (66′ Κουτσιανικούλης), Δημούτσος (82′ Καρανίκας), Μπενγκόα (82′ Πολίτης), Μπραμπίγια (66′ Βιδάλ), Γκίνη.

ΠΑΟΚ Β’: Μπουργάνης, Καλουτσικίδης (72′ Τσοπούρογλου), Παναγιώτου, Τάχατος, Αποστολόπουλος, Σαλαμούρας, Ουεντραόγκο, Τσαούσης (85′ Σμυρλής), Γαϊτανίδης (32′ λ.τ Χατζηστραβός), Τζίμας (72′ Πανίδης), Κούτσιας (72′ Γκορντεζιάνι).