overfm.gr | Premier League | Αλόνσο και Πούλισικ δίνουν το τρίποντο στους «μπλε» [vids]

Πρεμιέρα σήμερα για την Premier League και ήδη τα πρώτα γκολ άρχισαν να μας χαρίζουν «ομορφιές». Η Τσέλσι στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του εμπορικότερου πρωταθλήματος της Ευρώπης υποδέχεται την Κρίσταλ Πάλας και ήδη προηγείται με 2-0.

Λίγες μέρες μετά τον τελικό του Super Cup η Τσέλσι συνέχισε από εκεί που σταμάτησε. Στο 26ο λεπτό του αγώνα με την Κρίσταλ Πάλας ο Μάρκος Αλόνσο με ένα εκπληκτικό φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκουαΐτα κάνοντας το 1-0.

Στο 40ο λεπτό ο Κριστιάν Πούλισικ εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της άμυνας των αντιπάλων και κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0 για τους «μπλέ».