overfm.gr | Euroleague | Άλμπα Βερολίνου – Μπάγερν Μονάχου 69-82 – Ένα ξέσπασμα ήταν αρκετό

Στο γερμανικό ντέρμπι της αγωνιστικής η Μπάγερν Μονάχου με ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά επικράτησε της Άλμπα με 82-69.

Μετά από ένα απόλυτα ισορροπημένο ντέρμπι, η Μπάγερν Μονάχου με ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά, πήρε μια σπουδαία νίκη κόντρα στην Άλμπα με 82-69.

Στην τελευταία περίοδο οι Βαυαροί βρήκαν «μεγάλα» σουτ από τους Χίλιαρντ, Βάιλερ-Μπαμπ και Γουόλντεν.

«Έχτισαν» διψήφια διαφορά και στο τέλος έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα, με το τελικό 82-69, που τους έφερε στο 3-4, την ώρα που η Άλμπα έμεινε στο 2-5.

Πρώτος σκόρερ για την Μπάγερν ο καταπληκτικός Νταρούν Χίλιαρντ ο οποίος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 25 πόντους (4/9 τρίπ, 6 ρ. 3ασ.),

Καθοριστικός ήταν κι ο Βάιλερ-Μπαμπ, με 16 πόντους και «μεγάλα» τρίποντα σε κομβικά σημεία του αγώνα.

Από την Άλμπα ο Λο με 23 πόντους (3/6 τριπ.) ήταν απελπιστικά μόνος ειδικά στην τελευταία περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 36-37, 55-57, 69-82