overfm.gr | Super League 2 | Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου 2-0: Σεφτέ σε ένα τέταρτο

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο Αλμωπός Αριδαίας καθώς επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα Πόντου εντός έδρας

Πρώτη νίκη για τον Αλμωπό Αριδαίας στο πρωτάθλημα της Super League 2 καθώς επικράτησε με 2-0 του Απόλλων Πόντου για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν οι Ρόβας (40΄) και Καράμπελας (52΄), ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 50ο λεπτό ο Δαλιανόπουλος κάνοντας ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους.

Στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρησης ο Αλμωπός έχασε και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσει το υπέρ του σκορ και στο τέλος πανηγύρισε μια πέρα για πέρα δίκαιη νίκη.

Σκόρερ: 40′ Ρόβας σουτ, 52′ Καράμπελας κεφ.

Κόκκινες: 50′ Δαλιανόπουλος

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Τυριακίδης): Παϊτέρης, Σέχου, Σουλιώτης, Παρασκευάς, Πρίκας, Καράμπελας, Ασλαμπάνογλου, Κέρθι, Τριανταφυλλάκης, Γιουκούδης, Ρόβας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Μαλουμαντσόκο, Καλαϊτζίδης, Ενομό, Μπαρκάν, Σουντουρά, Παπαϊωάννου, Αμαραντίδης, Καλογέρης και Ξιφιλίνος.