overfm.gr | Serie A | Άλλαξε προπονητή, αλλά δεν βελτιώθηκε η Βερόνα

Το ντεμπούτο του Σαλβατόρε Μποκέτι δεν συνεδεύτηκε με επιτυχία καθώς η Βερόνα υπέστη την ήττα από την Σασσουόλο με 2-1 στο «Τσίτα Ντελ Τρικολόρε».

Μπορεί να άλλαξε προπονητή η Βερόνα αλλά όχι όμως και νοοτροπία. Οι «τζιαλομπλού» στο ντεμπούτο του Σαλβατόρε Μποκέτι στην τεχνική ηγεσία υπέστησαν την ήττα με 2-1 από την Σασσουολο στο «Τσίτα Ντελ Τρικολόρε» και είναι στην προτελευταία θέση με τους νικητές να είναι στην ένατη με 15.

Mε γκολ από τα αποδυτήρια προηγήθηκαν οι «Βερονέζοι». Στο δεύτερο λεπτό από σέντρα του Ντεπάολι ο Ανρί από κοντά έκανε το 0-1. Στο 3ο λεπτό το σουτ του Ταμέζ από κοντά, ενώ στο 30′ ήρθε η ισοφάριση με τρομερό πλασέ του Λιορέντε που έκανε το 1-1 ενώ στο 40′ υπήρξε ακυρωθέν γκολ του Βελόσο.

Στο 55ο λεπτό ο Φαραόνι έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Φρατέζι ενώ στην επαναφορά ο ίδιος αστόχησε από κοντά. Στο 64’ το πλασέ του Τόλιαν πέρασε μόλις έξω. Στο 68′ σημειώθηκε η φαση του αγώνα με τον Φρατέζι να σουτάρει στο δοκάρι που στο 74′ πήρε το αίμα του πίσω καθώς με πλασέ έπειτα από σέντρα του Τραορέ έκανε το 2-1 με τους «νεροβέρντι» να παίρνουν κεφάλι στο σκορ. Στο 80’ το σουτ του Λοπές πέρασε μόλις έξω ενώ στο 87’ ο Πιναμόντι αστόχησε από κοντά.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ(Αλεσιο Ντιονίζι): Κονσίλι, Αϊχάν, Κυριακόπουλος, Έρλιτς, Τόλιαν, Ομπιάνγκ (62’ Λοπές), Θόρστβεντ, Φρατέζι, Λοριεντέ (71’ Τσέιντε), Ντ’Άντρεα (62’ Τραορέ), Πιναμόντι

ΒΕΡΟΝΑ(Σαλβατόρε Μποκέτι): Μοντιπό, Χίεν, Τσεκερίνι (67’ Μανιάνι), Γκίντερ, Φαραόνι, Ντεπάολι, Βελόσο (67’ Σουλεμανά), Ταμέζ, Πίκολι (30’ Καλόν), Βέρντι (84’ Ντζούριτς), Ανρί (67’ Λαζάνια).

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.